Bayanların yatak odalarında kullandıkları makyaj masaları, işlevselliği ve düzenleyici olmalarıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle makyaj tutkunu bayanların evlerinde mutlaka yer verdiği yatak odası makyaj masası modelleri oldukça farklı tarz ve dekorasyonlarda satışa sunulmaktadır. Makyaj masası satın almadan önce odanın genişliği ve tavan yüksekliği oldukça dikkate alınmalıdır. Çünkü karşınıza çeşitli boy ve enlerde makyaj masaları çıkacaktır.

Yatak Odası Makyaj Masası Tasarımları

Hem makyaj yapıp hem de her zaman düzenli bir masa kullanmak istiyorsanız, işlevsel makyaj masalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Yatak odası makyaj masası tasarımları yapılırken, fonksiyonları ön planda tutulmaktadır. Yani masanın hemen altında ufak bir çekmece ya da yanlara doğru çekmeceleri bulunmaktadır. Ayrıca birkaç tane aynası olan ve her aynanın yakınlaştırma seviyesi farklı olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Makyaj yaparken her şeyi elinizin altında bulundurmak ve aradığınız her şeyi kolayca bulabilmek istiyorsanız, masanın üst kısmında çeşitli bölmeleri olan modeller tercih edilmelidir.

makyaj masası tasarımları

Yatak Odası Makyaj Masası Renkleri

Makyaj masaları, oldukça farklı renklerde üretilmektedir. Ancak yatak odanızda ferah bir görüntü yaratmak istiyorsanız sade ve düz renkleri kullanabilirsiniz. Özellikle yatak odası makyaj masası renkleri arasından beyaz masa modellerini tercih edebilirsiniz. Masanız ve yatak odanızın rengi de uyumlu olmalıdır. Ayrıca beyaz makyaj masası için birbirinden farklı süsleme alternatiflerini de kullanmanız daha kolay olacaktır. Makyaj masanızı, Vintage ya da Country modelleri arasından seçebilirsiniz. Çünkü bu modeller daha romantik ve daha kadınsı görünmektedir. Bunların dışında kalmak istiyorsanız da, Retro modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda makyaj masası pufu olmazsa olmazdır. Bu nedenle makyaj masanızı seçerken, ona uygun puflara göz atmanızda fayda vardır.

yatak odası makyaj masası