Evinizin en özel ve en çok kullandığınız odalarından birisi olan yatak odanızın dekorasyonu oldukça önemlidir. Uzun ve yorucu bir günün stresini atabilmek ve ertesi gün zinde olabilmek için yatak odanızda huzurlu bir şekilde dinlenebilmeniz gerekmektedir. Yatak odanızın huzurlu ve sakin bir ortama sahip olması ise seçeceğiniz mobilyalar ve kullanacağınız renkler sayesinde yani yapacağınız dekorasyon sayesinde olacaktır.

klasik-yatak-başlıkları

yatak-başlık-modelleri

Bir yatak odasında genellikle en çok önem verilen mobilyalar yatak ve dolaplardır. Ancak bu mobilyaların dışında kullanılan diğer mobilya ve aksesuarlarda birbirleri ile uyumlu olacak şekilde özenle seçilmelidir. Yatak başlıkları da çoğu kişinin pek önemsemediği parçalar arasındadır. Aslında siz uyurken görmeseniz bile odanıza ilk adım attığınızda dikkatinizi çeken mobilyalar yatağınız ve onun başlığı olacaktır. Bu nedenle yatağınızla beraber başlığına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

yatak-başlıkları

yatak-başlık-modelleri

Çoğu yatak başlığı modelleri yatak karyolası ile uyumlu bir şekilde satılmaktadır. Siz de dilerseniz yatağınızın iskeleti için üretilmiş olan başlığı satın alabilirsiniz. Dilerseniz, farklı bir tarz yaratabilmek için farklı parçalara göz gezdirebilir, odanızın dekorasyonu ile uyumlu olan parçayı seçerek kullanabilirsiniz.

yatak-başlığı

yatak-başlıkları-fiyatları

Eğer yatak odanızı klasik bir dekorasyon anlayışı ile dekore ettiyseniz yatağınıza seçeceğiniz başlık da aynı şekilde klasik bir parça olmalıdır. Eğer klasik mobilyaların arasına oldukça uyumsuz modern bir tasarıma sahip mobilya koyarsanız, gözünüze batacak bir uyumsuzluk yaratırsınız. Aynı şekilde modern mobilyalarla döşediğiniz yatak odanızın başlık seçimini gene modern seçenekler arasından seçmelisiniz. Seçiminizi yaparken mobilyalarınızın renklerinin de birbirleri ile uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.

yatak-başlıkları-fiyatları

klasik-yatak-başlıkları

Yatak başlık fiyatları renklerine, modellerine ve üretildikleri malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle odanızda nasıl bir tarza sahip ve ne kadar büyüklükte bir parça kullanmak istediğinize karar vererek, elinizdeki ölçülere göre bir tercih ve piyasa araştırması yapabilirsiniz. Mağazalarda bulunan seçenekler arasından hem zevkinize hem de bütçenize uygun olan mobilyayı kolaylıkla zaman kaybetmeden bulabilirsiniz.

yatak-başlıkları-modelleri