Ev dekorasyonu için ve bazı iç mekân tasarımlarında mobilyalar ortama sağladığı farklı hava ve bütünlük hissi ile önem verilen parçalardır. Kendi içerisinde çok sayıda farklı modeli barındıran mobilyalar dekorasyon açısından beklentileri büyük oranda karşılamaktadırlar. Örneğin klasik mobilyalarla özdeşleşen varaklı lüks klasik mobilya çeşitleri geçmişten bugüne çok defa tercih edilen modellerden olmuştur.

Özellikle desen açısından süslemesi ağır basan bir ürün grubudur. Bir anlamda gösteriş ve zenginlik simgesi biçiminde sembolleştirilmiştir. Söz konusu parlaklık aslında bu gösterişte büyük önem taşır. Varak, yaprak anlamına gelmekte, genelde altın ve yakın tonlarda desene sahip olarak kullanılmaktadır. Mobilyanın üretim aşamasında boyadan sonra kolayca şekil alması sayesinde desenle özdeşleşir ve bu şekilde kalıcı olarak şık görünüm sağlanır.

varaklı lüks mobilya

Klasik Varaklı Lüks Koltuk Takımı

Hem koltuk takımı hem de diğer mobilyalarda parçalara lüks özellik katarken desen ve renk görünümünden yararlanılır. Özellikle koltuk takımlarında şekil olarak modern çizgilere göre daha kıvrımlı klasik varaklı klasik mobilya çeşitleri, birçok açıdan beklentileri karşılamaktadır. Bunda elbette klasik mobilyaların hiç eskimeyen özellikleri de mutlaka önemlidir. Uzun yıllar etkisini yitirmeyen özellikleriyle klasik mobilyalar ev içinde her anda varlığını devam ettirir.

Klasik mobilyalarda iç mekanda zengin bir hava kazanmak için mobilyanın kendi rengine de önem vermek gerekir. Beyaz ve kahverengi tonları yanında daha gösterişli, belirgin renklerden de yararlanılabilir. Ancak sadece renk değil, elbette farklı eşyalarla nasıl kombin edildiğine de dikkat edilmesi gerekmektir.

Klasik Mobilyalar ve Geleceği

Geçmişten bugüne klasik mobilyalar uzun yıllar modasını geçirmeden kullanılmalarıyla bilinmektedirler. Ancak zaman içinde elbette bazı değişimlerden etkilenmektedirler. Bu değişim üretim aşamasında uygulanan bir detayda ya da renklerde hissedilebilir. Diğer yandan söz konusu klasik varaklı mobilya olduğunda durum daha da farklı bir hale gelir. Varaklı mobilyaların süslemeleri genel olarak daha belirgin, dikkat çekicidir ve bunlar tamamen müşterinin zevki doğrultusunda şekillenir.

varaklı lüks klasik mobilya

Lüks Mobilyalarda Varak

Her çeşit klasik mobilyanın kullanımı varaklı mobilyada dahil olmak üzere diğer mobilyalara göre daha fazla özen gerektirmektedir. Uzun süre sağlıklı bir şekilde hayatınızın bir parçası olmaları için temizliği, dış etkenlere maruz kalmaması, olabildiğince az müdahale edilmesi gibi detaylar önem teşkil eder. Görünüm açsından yeniliğini uzun süre saklaması ve mobilyanın yıpranmaması adına bu durum son derece önemlidir. Bu anlamda görünümü olumsuz etkileyecek tüm detaylar konusunda( iç mekân tasarımı) önlem alınmalıdır.

varaklı mobilya aksesuaları
Varaklı Camenta Jozephine