Terazi burcu, uyum, incelik, zarafet burcu olarak bilinmektedir. Dolayısıyla mobilyalarda da kendisini rahatsız etmeyecek renkleri kullanmaktan hoşlanacaktır. Dekorasyonda tam anlamıyla ne istediğini bilen bu burç grubundaki insanlar genellikle farklılaşan tercihlerde bulunmaktadır. Örneğin uçuk yeşil terazi burcunun mobilyada en çok tercih ettiği renkler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bunun yanında mavinin ve sarının farklı tonlarında olan mobilyalar da terazi burcuna uygun mobilyalar olarak değerlendirilebilmektedir.

Terazi burçları evlerinde hem bakır hem de kurşundan yapılma aksesuarlara bulundurmaktadır. Bu tarz ayrıntılar terazi burçlarının gerçekten de dekorasyondan iyi anladığını düşündürmektedir. Rahat olan koltuklardan yana seçim yapmaktan hoşlanan teraziler yatak konusunda ya da minder seçiminde de rahatlığa son derece önem vermektedir.

Terazi burcuna uygun mobilyalar değerlendirilirken mobilyaların uyumunun sağlanmasının şart olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Evlerinde hemen hemen her şeyde bir zarafet ve uyum vardır. Aynı zamanda pastel renk tonları da terazilerin severek kullandıkları renklerdendir. Evlerini döşerken kendi zevklerini ortaya çıkarak ayrıntılara dikkat eden terazi burcu insanları hemen hemen her şeyin dengeli şekilde uyumlu olması gerektiğini düşünmektedir. Bu burç insanları renk uyumu konusunda da son derece hassas davranmaktadırlar.

Terazi burcuna uygun mobilyalar değerlendirilirken terazilerin lüksü çok sevdiğine de vurgu yapmak gerekmektedir. Taşlı mobilyalar da terazilerin sevdiği mobilyalar arasında ilk sıralardadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey mobilyalarda uyumun göze çarpması olmalıdır. Tüm ekstra unsurlar mobilyalarla uyumlu olmak zorundadır. Ancak bu doğrultuda uyumlu bir birliktelik sağlandığında zarafet ve şıklık gelecektir. Estetik burcu olan ve sürekli güzel olanın ne olduğunu sorgulayan terazi burcuna uygun mobilyalar da karamsarlığı kesinlikle yansıtmayan, tam aksine iç açıcı ve yumuşak renkler ile bezeli olmalıdır. Bu sayede terazi her zaman içindeki sevgiyi yansıtabilecek ve ifade edebilecek ortamın oluşmasını sağlamış olacaktır. Mobilyalar da bu konuda yardımcı unsurlardır.