Salonlarınız evlerinizin en aktif yerlerini oluşturduğu için bu yerlerde tercih edeceğiniz mobilya ürünlerine her açıdan dikkat etmenizde fayda vardır.

Salonlarınız yaşam alanı olarak size her açıdan ev sahipliği yapmaktadır. Yatabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz aynı zamanda keyifli zaman geçirebileceğiniz salonlarınızda kullanacağınız koltuk takımlarında daha seçici davranmalısınız. Bu alanlarda kullanacağınız koltuk takımlarının özellikle fonksiyonel ve işlevsel olması hem rahat etmenizi hem de yeterli ölçüde dinlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca misafirlerinizi de keyifle ağırlayacağınız bu salonlarda daha farklı mobilyalar kullanmanızda fayda vardır.

rahat-köşe-koltuk-takımları

Salonlarınızı daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan koltuk takımlarına ağırlık vererek, bu noktaları bambaşka bir yere dönüştürebilirsiniz. Koltuk takımlarınızı tamamlayıcı ve bütünleyici özelliklerde tasarılar kullanarak ortaya çok daha efektif sonuçlar çıkartabilirsiniz. Bu bakımdan oluşturacağınız dekorasyonda sıra dışı ya da alışılmışın dışına çıkan tasarımlar kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.

Açık renkli bir halı modeli koltuk takımlarınızın da daha etkili ve gösterişli durmasını sağlayacaktır.

Bu halı modellerinde beyaz desenli olanları kullanmanız koltuk takımınızı daha da güzel gösterecektir. Tamamen beyaz renkli tasarımlar kullanmanız ise kiri göstereceği için bu şekilde bir yaklaşım izleyerek daha net sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Beyaz desenli halı tasarımlarını kullanarak daha modern ve şık dekorlara ulaşabilirsiniz.

Koltuk ya da sehpa tasarımları kadar aksesuar kullanımı da salonlarınızın çizgi dışına çıkmasında etkilidir.

Çiçek kullanımı salonların daha da zengin bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Değişik renklerde çiçek kullanımı ile dekorlarınızı hiç olmadığı kadar renkli ve güzel gösterebilirsiniz. Ölçülü oranda çiçek kullanarak daha efektif sonuçlar alabilmeniz mümkündür. Çiçekleri yalnızca oturma odanızda değil, bütün bir evin dekorunda kullanarak evinizin daha rahat ve ferah bir yere dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Ahşap tasarımlara ağırlık verin.

Ahşap tasarımların salonlardaki varlığı yadsınamaz bir gerçektir. Ahşap tasarımlar hem dayanıklılık hem de sağlamlıkları ile salonlarınızda fark yaratmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden ahşap tasarımlar yaşam alanlarınızda büyük fark yaratmanızı sağlayacaktır. Tamamen ahşaptan yapılmış olan tasarılar ile yaşa alanlarınızı daha değerli kılanız mümkündür.

çekmeceli-orta-sehpa

Abajur kullanarak da salonlarınızı daha özel ve farklı bir yer haline getirebilirsiniz.

Abajur modellerinde renkli olanlar bulundukları alana daha fazla aydınlatmaktadır. Yaşam kalitenizin artmasını sağlayacak olan bu aydınlatma araçları ile salonlarınızı daha değerli kılmanız mümkündür. Bu şık aydınlatma araçları ve doğru şekilde koltuk yerleşimi ile salonlarınızda harikulade bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Parlak renkler ile dekorlarınızı canlandırın.

Renk kullanımında sınırlı olmamak gerekir. Çünkü salonlarınızda kullanacağınız renklerde canlı ve dinamik renkleri kullanarak çok daha büyüleyici salon dekorları oluşturabilirsiniz. Renk yelpazesini geniş tutarsanız salonlarınızı ışıl ışıl bir yere dönüştürebilirsiniz. Pastel tonların yerine dekorlarınızda daha canlı ve parlak renkler kullanarak salonlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Örneğin; kırmızı renge ağırlık vererek çok daha güzel dekorlar ortaya koyabilirsiniz. Kırmızı iddialı bir renktir. Bu yüzden dekorasyonlarda kullanılırken biraz kararsız kalmanız normaldir. Ancak biraz risk aldığınızda oturma odanızda yapacağınız kombinasyonlarla bambaşka salonlara sahip olmanız mümkündür.

köşe-koltuk-takımı

Salonunuzda çalışma masası kullanarak daha verimli hale getirebilirsiniz.

Salonunuzu hem dinlenme hem de oturma için kullanabileceğiniz gibi çalışma masası ve kitaplık gibi tasarımlara yer vererek çalışma amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız salon dekorasyonu ile çizginin dışına çıkmanız mümkündür. Daha ezber bozan bir yaklaşım olan bu düşünce ile salonlarınızı daha efektif konuma taşıyabilirsiniz.

Televizyon üniteleri ile salonlarınızı daha farklı kılabilirsiniz.

Aynalı olan ve rafları ile müthiş kolaylıklar sağlayan bu Tv üniteleri ile yaşam alanlarınızı başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bu Tv ünitelerinde televizyon izlemenin keyfine doyamayacağınız gibi salonunuzu özel ve eşsizde kılmanız mümkün olacaktır. Son derece kullanışlı ve ahşap olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı daha değerli hale getirebilirsiniz.

İlginç-raf-tasarımlı-tv-ünite-modelleri

Renkli sehpa modelleri, asimetrik yemek masası ve yerden yüksek şekilde tasarlanmış olan mobilyalar ile salonlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Bu tarz tasarımlarda salonlarınızın o bilindik havasını daha da farklı bir noktaya çıkartacaktır.