Berjer Modelleri

Rustik mobilyaların kullanımı arttıkça berjerlerde de rustik tarzını sıkça görüyoruz. Özellikle evlerin salonları için vazgeçilmez olan berjer mobilyalar günden güne farklı ve ilginç tarzlarda çıkıyor karşımıza. Berjer modelleri eskiden yalnızca klasik tarzda döşenmiş evlerin olmazsa olmaz parçalarındandı. Ancak berjer modelleri arttıkça bu durum da artık çok daha farklı. Öyle spor berjer modelleri var ki artık hemen her odada bu tarz berjerleri rahatlıkla kullanabiliyoruz. Berjerlerin tarzına etki eden iki temel faktör var. Bunlardan biri kumaşı iken diğeri de iskeleti, yani tarzı.

berjer-mobilya

berjer-modelleri

rustik-berjer-modelleri

rustik-koltuklar

rustik-mobilyalar

Klasik Rustik Mobilya Modelleri

Berjer modellerinde kumaş kullanımı daha çok kullanılacağı odaya göre farklılık gösteriyor. Mesela evinizin salonunda kullanmak istediğiniz bir berjeri daha klasik olan bir kumaşla kullanabilirsiniz. Bunda salonunuzdaki mobilyaların tarzı da epey etkili olacaktır. Özellikle varaklı ve parıltılı olan avangard tarzında bir berjer ile salonunuza ihtişamlı bir hava katabilirsiniz. Klasik rustik mobilya modelleri arasında berjerler de son birkaç sezonda fazlasıyla popüler olmuş durumda. Ahşap iskeletin ön plana da çıktığı modeller de salon kullanımı için elverişli olacaktır.

Rustik Mobilyalar

Berjerler rustik yatak odası takımları için de kullanılabilir alternatifleri sunuyor. Yatak odalarında yeterli alanı olanlar için hem dekoratif bir öğe hem de görsel olarak şıklık katacak bu tarz bir berjer odanın havasına farklı bir soluk getirecektir. Berjerler için bahsedilmesi gereken diğer bir nokta da varaklar. Özellikle rustik mobilyalarda varak çalışmaları görsel olarak harika bir sonuca ulaştırıyor. Varak çalışması olarak altın ya da gümüş tercih edebilirsiniz. Odanızda sıcak tonlar var ise altın, soğuk renkler var ise gümüş varak çalışması yaparak mekanlarınıza zengin bir hava katabilirsiniz. Bu tarz varak çalışmaları genelde klasik ve avangard mobilyalara uygulanıyor. Ahşap ve rustik mobilya için de kesinlikle çok iyi bir tamamlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz berjerleri bir takım halinde değil de mobilyalarınıza ait ekstra bir parça olarak da tercih edebilirsiniz.