Her insan evinde şık döşemelere sahip olmak ister. Çünkü evlerin özellikle salonları en çok kullanılan yerlerdir ve göze en çok hitap eden alanların, bıkılmayacak, kaliteli mobilyalar ile döşenmiş olması gerekir. Şıklık da elbette ki mutlaka olması gereken bir ayrıntıdır. Her insanın zevki ayrıdır. Klasik mobilya seven insanları gruplayacak olursak, büyük bir çoğunluk olacağını da göz ardı etmemek gerekir. Aynı şekilde spor tarzda döşeme kullanan kişi sayısı da oldukça fazladır. Mobilya ustaları da her iki tarafı göz önünde bulundurarak yepyeni modelleri satışa sunarlar.

mobilyalı-puflar

puf-fiyatları

Puf modelleri de bahsettiğimiz mobilya türlerinin her ikisine de uygun modellerde üretilir. Spor puf mobilyalar, klasik türde üretilmiş, klasik döşemeye uygun, benç modellerine yakın puf mobilyalar, ortamı renklendiren aynı zamanda da kullanışlı olmalarıyla da dikkat çeken mobilyalardır. Puf fiyatları, pufların renklerine, modellerine, büyüklüklerine ve kalitelerine göre çeşitlenmektedir. Puf fiyatlarına göz attığımızda, 50 TL gibi cüzi bir miktardan başladığını görebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi puf modelleri ve fiyatları, kalitesine göre artmakta, çeşitlenmektedir. Bu noktada fiyatların 1000 TL’ye kadar çıktığını görebiliriz.

puf-tasarımları

spor-puf-mobilyalar

Genelde geometrik şekillerin hâkim olduğu puflarda, en çok tercih edilen şekiller, silindir, kare ve dikdörtgendir. Özellikle silindir ve yuvarlak modeller, spor döşemeli salonlara çok yakışmaktadır. Kare ve dikdörtgen şeklinde puflar ise; klasik döşemeli salonlarda oldukça şık durmaktadır. Pufların dikkat çekici özelliklerinden birisi de; kullanılan kumaşlardır. Genelde kadifeye yakın kumaşlar, döşemede en çok tercih edilen kumaş türleridir. Bunun yanı sıra mobilyalı puflar da, ortama farklı hava katmak adına tercih edilebilir. Oymalı, işlemeli mobilyalı puflar, klasik salonlar için oldukça uygundur.

puflar

puf-mobilyalar

Puf modellerini, evinizde dinlenirken ayaklarınızı uzatıp dinlenmek için veya misafir geldiğinde, yer sıkıntısı çektiğinizde misafirlerinizi dinlenmeye almak için kullanabilirsiniz. Ufak olmaları sebebiyle, her alana rahatlıkla konumlandırılabilmektedirler. Bu sebeple puf modelleri, her evde görebileceğiniz mobilyalar arasında bulunur.

puf-modelleri

puf-modelleri-ve-fiyatları