Uzun yıllardır ülkemizin başarılı şarkıcılarından olan ve zirve basamaklarını birer birer tırmanan Petek Dinçöz kendine has küçük ama zarif evi ile huzurlu bir hayat yaşıyor. Bir oda ve bir salondan oluşan evi oldukça sevdiğini ve kendini güvende hissettiği noktalardan birisi olduğunu belirten şarkıcı, birçok enteresan özelliğe sahip olduğunu da söylemeden edemiyor.

On sekizinci katta bulunan ev enine bir yapıya sahip. Bir tarafta salon ve Amerikan mutfağı ile beraber günlük yaşam alanı bulunan Petek Dinçöz’ün evi, diğer tarafında ise yatak odasını barındırıyor. Neredeyse tüm cepheleri camla kaplı olan mekân, bu sayede oldukça ferah ve aydınlık bir hal alıyor. İstanbul’un yükselen gökdelenlerine bakan ev aynı zamanda Zincirlikuyu Mezarlığını da görüyor. Bu durumun bir tarafta yaşam ve bir tarafta ölümü çağrıştırdığını belirten başarılı şarkıcı, hayatı boyunca dengeli ve sahip olduklarına şükrederek yaşamayı bu şekilde sağladığını söylüyor.

[youtube id=”jRJxEW5v0pc” width=”600″ height=”350″]

Genellikle beyaz tonların hakim olduğu evde tüm mutfak ve salın mobilyaları beyaz renklerden oluşuyor. Hali hazırda ışık dolu olan odalar bir de bu beyaz mobilyalar sayesinde olan ışığı yansıttıklarında canlı ve renkli bir havaya sahip olan salon ve mutfak, oldukça başarılı bir görünüme sahip oluyor.

Evin çeşitli bölgelerinde bulunan süsler sayesinde ekstra bir şıklık katılırken, aynı zamanda bazı yazı ve dualar ile de inandığı değerlere sahip çıkan Petek Dinçöz evinin bu tarz ufak detaylara sahip olmasından oldukça hoşlandığın belirtiyor.

Yatak odasının büyük bir kısmını kaplayan dolabının içinde oldukça fazla sayıda kıyafet bulunurken, camla birleşen bölgeyi de koşu bandını koymak için ayıran şarkıcı, formunu bu ekipman sayesinde koruyor.

Banyoda ise siyah seramiklerin beyaz mobilyalar ile birleşmesi ile oluşturularak modern bir hava sağlanmış. Şarkıcı, geniş bir ayna kullanılarak hali hazırdaki ufak boyutlu görüntüsü ortadan kaldırılmaya çalışılsa da bunun tam olarak başarılamadığını ve kendisine de bazı durumlarda küçük geldiğini belirtiyor.