Özel Mobilya Tasarımı

Mobilya markaları ve üreticilerinin koleksiyonlarına bakacak olursak bir yerden sonra modellerin sürekli tekrarlı olduğunu fark ediyoruz. Bir model üzerinde birkaç değişiklik yapılıp başka bir marka ile o modelin üretildiği çok yaygın olarak karşılaştığımız bir durum. Bu durumdan rahatsız olan ve klasik modelleri kullanmak istemeyen, evine, mekanına uygun kendi mobilyalarının sahibi olmak isteyenler için ise en iyi alternatif şüphesiz sipariş mobilya yapımı yoluna gitmek olacaktır. Bu şekilde çalışan çok fazla sayıda mobilya imalatçısı ve tasarımcısı mevcut. Sayıları da gitgide artmaya devam ediyor. Çünkü insanlar evlerindeki mobilyaların sıradan olmasından hoşnut değiller.

özel-mobilya-tasarımı

özel-sipariş-mobilya-siteler-ankara

özel-tasarım-mobilya-imalatı

özel-tasarım-mobilyalar

özel-tasarım-mobilya-modelleri

özel-yapım-mobilya

siparişle-mobilya-yapımı

sipariş-mobilya

sipariş-mobilya-yapımı

Özel Tasarım Mobilya İmalatı

Özel bir imalatçıya direkt olarak gidebileceğiniz gibi bir tasarımcı ile ya da bir iç mimar ile de çalışma şansına sahipsiniz. Bu tarz insanlar ile iletişim kurduğunuzda size bir randevu verilerek bu randevu tarihinde evinizde mekan analizi yapılacaktır. Özel taleplerinizi de sizden dinleyen ve not alan bir iç mimar proje üzerinde çalışarak mekanınızın en güzel ne şekilde değerlendirileceğini tespit eder ve size bir taslak resim çizer. Bu resim sayesinde ne ile karşılaşacağınızı daha net algılayabilme şansınız olacak. Çünkü özel yapım mobilya sahibi olmak biraz da riskli bir iş. Normal şartlarda görerek aldığın bir ürünü ısmarlama almak biraz cesaret istiyor. Ancak bu taslak resimler iç rahatlatma açısından oldukça iyi.

Siparişle Mobilya Yapımı

Tasarımcılar ve iç mimarlar bir yerle anlaşmalı olarak çalışabildikleri gibi bireysel de çalışabiliyorlar. Siz ne istediğinizi ve tüm taleplerinizi ortaya çıkardıktan sonra başarılı bir mobilya imalatçısı da bulmak durumundasınız. Daha sonra tasarımcınız ve imalatçınız ortak bir çalışma sürdürerek sizin mobilyalarınızı ortaya çıkarmaya çalışacaklar. Siparişle mobilya satın almak maliyet olarak diğer alternatiflere göre daha yüksek bir bedel gerektirir. Ancak siparişle sahip olduğunuz mobilyaların size özel olacağını da unutmayın. Ayrıca odalarınızda elverişli bir oturma ve çalışma alanı oluşturabilmek için de en iyi alternatif budur.