Ofis dekorasyonu yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus ofisin insan sağlığı üzerisin de oluşturabileceği olumsuz etkilerdir. Ofisin mobilya seçiminde kesinlikle kanserojen tehlikesi olan mobilyalardan uzak durulması ve sağlık açısından yararlı olabilecek ürünlere özen gösterilmesi gerekir.

Aydınlatma ofis dekorasyonunda atlanılmaması gereken bir diğer önemli konudur. Işık dengeli bir şekilde ofis içine dağıtılarak karanlık bölge oluşumuna engel olmak gerekir.

Gününüzün büyük bölümünü ofiste geçireceğinizden dolayı ofis, günlük ihtiyaçların karşılanması açısından da kullanışlı hale getirilmelidir. Gün içerisinde iş’ ten dolayı psikolojik ve sosyolojik yorgunluğu atabilmek için Ofis’inizi sosyal aktivitelerle desteklemeniz performansınız açısından olumlu olacaktır.

ofis-dekorasyonu-nasil-yapilir-2

Ofis dekorasyonu ferah ve sade olmalı kalabalık bir görüntü vermekten kaçınılmalıdır. Ofis’in dağınık bir yapıda olması çalışma performansına zarar verebilir ve Müşteri’nin şirket hakkındaki izlenimlerinin olumsuz etkileyebilir. Ofis mümkün olduğu kadar sade ve gerektiği kadar mobilya kullanımı yapılmalıdır. Ofis’in renk seçimi de en iyi şekilde seçilmelidir.

Çünkü renklerin insan algıları üzerinde etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Mesela mavi renk insanı sakinleştirirken yeşil renk ise insanın dinlenmesi ve huzur edinmesini sağlar.

Her şeyin aşırısı ne kadar kötü ise renk kullanımının da aşırıya kaçılması ters tepkiye neden olabilir bundan dolayı renk kullanımına da dikkat etmek gerekir. Ofis’e gelecek olan insanların rahat bir ortama kavuşturulması müşteri memnuniyeti açısından da size artı değer katacak ve geri dönüşlerin sağlanmasında yardımcı olacaktır.

ofis-dekorasyonu-nasil-yapilir-3

Ofis içerisinde çalışacak olan kişilerinde rahatlıklarının sağlanması gerekmektedir. Saatlerce masa başında kalacak olan çalışanın iş performansına yönelik olumsuz durumların ortadan kaldırılması hem şirket için hem de çalışan için daha yararlı olacaktır.

Ofis dizaynı yapılırken hangi sektörde var olduğunuz da göz ardı edilmemelidir. Çünkü işinize paralel yapılacak ofis dekorasyonu size fayda sağlamaktan ziyade durumunuzu negatif bir hale getirebilir.

Onun için seçeceğiniz dekorasyon işinizi yansıtmalıdır. Ofis dekorasyonunda çalışma masalarının konumu da önemli bir konudur. Masa seçimi Ofis’in şekillenmesinde önemli bir yer tutar. Masaların konumu ile birlikte dolapların da ona göre entegre edilmesi çalışan için hem kolaylık hem de Zaman’dan tasarruf edilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.

ofis-dekorasyonu-nasil-yapilir-4

ofis-dekorasyonu-nasil-yapilir-5