Ofis Nasıl Dekore Edilir?

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ilk şey, ofisin bir çalışma ortamı olduğudur. Çalışma ortamını dekore ederken de dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi çalışanlarınızın ve sizin rahatınızdır.

Rahatlık

Eğer bir ajans ya da emlak şirketi gibi üretimin olmadığı bir ofis tasarımı yapacaksanız çalışanlarınızı görebilecek bir tasarım yapmalısınız. Sekreteriniz bir kapı kadar uzağınızda ya da diğer çalışanlarınız bir koridor boyunca sıralı odalarda olması hem sizin işinizi hem de çalışanlarınızın işini kolaylaştıracaktır.

Ofislerde Renk Seçimi

Renkler

Ofislerde renk seçimi pembe, kırmızı, sarı gibi canlı tonların yerine kahverengi, bej, kırık beyaz gibi ağır tonlar olmalıdır. Canlı bir duvar rengi hem çalışanlarınızı hem de sizi oldukça yorar.

meslek-gruplarına-göre-ofis-mobilyaları

ofis-dekorasyonu-nasıl-olmalı

ofis-mobilyaları-nasıl-olmalı

ofis-nasıl-dekore-edilir

Ofis Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Mobilyalar

Ofis mobilya takımları genelde siyah – kahverengi ağırlığındadır. Bunun nedeni ise hem temizliğinin kolay olması hem de ofise bir ağırlık verilmek istenmesidir. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta duvar kağıdı ya da duvar rengi ile mobilya uyumudur. Eğer mekanınız küçük ama güneş alıyorsa duvarlarınızı aydınlık taraf koyu, karanlık taraf açık renklere boyanacak şekilde ayarlayabilirsiniz ki bu durumda da mobilyalarınızın açık renkli olmasına özen göstermelisiniz. Eğer mekan büyük ise duvarlarla mutlaka çift renk kullanmalı ve mobilyalarınızı da duvarlar ile zıt renk almaya özen göstermelisiniz.