Modern yemek odaları, masif ya da ağır mobilyadan uzak, tamamen tasarım ve kafa ürünü mobilyalardır. Modern mobilyalar, genelde işlevsel olmaları ile klasik takımlardan ayrılırlar.

Masalar

Modern takımlar, 20.asrın ürünleridir. Bu bakımdan da 20.asrın insanının hayat tarzına bağlı olarak şekillenmiştir. Durumdan mütevellit, modern yemek odalarında masalar, açılır kapanır masalardır. Genelde ortadan açılınca uzayan masalara, son zamanlarda farklı tasarımlar da eklenmiştir. Hatta bu yeni çıkan tasarımların en güzel örneği; açılınca dikdörtgen olan ama normalde kare olan masalardır.

Ayrıca eskilerin dikdörtgen masaları, modern masalarda yavaş yavaş yerini kareye ya da yuvarlak masaya terk etmektedir. Bu tamamen, ev şekli ile alakalıdır. Küçük evlerde, yuvarlak masa, kare ya da dikdörtgen masaya göre daha kullanışlıdır.

modern-yemek-odaları-ankara

modern-yemek-odaları-fiyatları

modern-yemek-odaları-izmir

modern-yemek-odası-takımları

yemek-odası-modelleri

Sandalyeler

Genelde masa ve sandalye takım olarak satılır ama elbette masa-sandalye ayrı modeller de vardır. Biz her iki durumu da göz önünde bulundurarak bu maddeyi yazacağız: Yemek odalarının sandalyeleri, klasiklere göre daha engindir. Ayrıca kullanılan malzemeden olsa gerek daha içe gömük daha pofuduktur. Bu bakımdan klasik mobilyaya göre daha rahattır. İster takım olsun ister tekil, modern sandalyeler genelde bu şekilde satılmaktadır.

Tekli sandalyeler ise, genelde modern evlerin bir tık ötesi post modern evler içindir. Her renk ve çeşitten bulunan bu sandalyeler, aynı modellerden farklı renklerle masa ile kombin edilmektedir.