Günümüzün modasında her ne kadar klasik mobilyalar yer alsa da klasik çizimlerden bir türlü hoşlanmayanlar için modern tasarımlar var olmaktadır. Modern ev dekorasyonlarında; daha az eşya ile evler sade ve şık bir şekilde dekore edilir. Mobilya olarak daha az parçadan oluşan takımlar ve açık renkler kullanılmalıdır.

Örneğin; açık renk koltuk takımı veya kanepelere birbirinden farklı renk ve desenlerde yastık veya minder kullanarak modern bir tasarım yaratmış olabilirsiniz. Evin duvarlarında boya yerine farklı desenlerde duvar kâğıtları kullanabilir, çiçek desenli duvar kâğıtları ile evinize bahar havasını getirebilirsiniz. Aydınlatma seçeneklerinde daha yalın ve daha ufak çaplarda avize veya abajurlar kullanabilirsiniz. Ufak çaplı televizyon üniteleri ile odanızı boğmadan rahatça televizyon keyfine varabilirsiniz.

modern-ev-dekorasyonu

Ayrıca halı olarak modern desenleri taşıyan halı modellerini veya odanızın boyutuna göre ufak çaplı kilim modellerini rahatlıkla odanızda kullanabilirisiniz. Odanızın duvarlarına asacağınızın dekoratif aynalar, tablolar ve yeni dönemde göz önünde olan saatler, odanın farklı yerlerinde kullanacağınız farklı biblolar, yapma veya canlı çiçekler ile odanızı dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Yemek odanızda kullanacağınız masanın boyutu daha ufak olmalı ve yer kaplamamalıdır. Klasik model çizgilerini, modern çizgilerle harmanlayarak evinizde farklı stillere de yer verebilirsiniz. Yatak odanızda açık renk tonlarının kullanılması, duvarlara aksesuar amaçlı tabloların asılması ve odanın açık renk konseptine uygun olarak çiçekli perdeler kullanılması modern bir yatak odası yaratmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra günümüzde modern ev dekorasyonunda çok fazla kullanılan asma tavanlar ve bunların içine yerleştirilen aydınlatma seçenekleri de çok fazla dikkat çekmektedir.

modern-ev-dekorasyonu-1

Odanızı daha ferah daha büyük ve daha şık gösteren ve eskiden bugüne modasını sürdüren içine ayna yerleştirilen nişler de evini yeniden tasarlayanların çok tercih ettiği bir diğer dekorasyon seçeneği olmaktadır. Nişlerin içlerine, birbirinden farklı irili ufaklı bibloları ve sevdiklerinizin fotoğraflarının yer aldığı resim çerçevelerini yerleştirebilir modern ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.