Dresuar, eski bir mobilya türüdür. Genellikle evlerin salonlarında daha çok kullanılmaktaydı. Günümüzde ise eskisi kadar yoğun olarak kullanılmasa da yeniden moda olamaya başlamıştır. Yine eski klasik tarzda dresuarlar üretilmektedir. Bunun yanında modern dresuar modelleri, modern tarzda döşenmiş evlere uyum sağlaması bakımından üretilemeye başlamıştır. Zamanla yeniden canlanan dresuar kullanımı 2014 yılında en fazla öne çıkacak mobilya parçaları arasında yer almaktadır. 2014’te en fazla tercih edilecek mobilyalardan olan dresuarları, daha çok modern çizgilerde üretilmiş olan modellerle öne çıkmaktadır. Yıllar önce daha çok yemek odalarında yemek takımlarını koymak için kullanılan dresuarlar günümüzde solan ve banyo gibi hemen her alanda kullanılabilecek modellerde tasarlanmıştır. Modern dresuar modelleri içinde her mekâna uygun olarak tasarlanmış modeller yer almaktadır.

Dekorasyon dünyası özellikle son 10 yılda çok hızlı bir değişim sürecine girmiştir. Bu süreç içinde pek çok mobilya kullanım dışında kalmış, pek çok eski mobilya ise yeniden moda haline gelmiştir. Bu rüzgârdan etkilenen dresuar, yeniden moda olmanın yanında kullanım alanın genişlemesi ve modern tarza uygun olarak tasarlanması ile de dikkatleri çekmektedir. Evinizin giriş kısmında, salonunuzda, yatak odanızda, mutfağınızda, banyonuzda modern dresuar modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu değişim ile evinizde hem şık hem de modern bir hava yakalayabilirsiniz.

Gümüşlük olarak da bilinen yemek takımlarının yerleştirilmesi için kullanılan mobilyalar artık kullanılmamaya başlamıştır. Bunun yerine yeniden yemek odalarında modern dresuar modelleri tercih edilebilir. Konsol kadar geniş ve gümüşlük kadar kullanım alanına sahip modern dresuar modelleri bulunmaktadır. Bu tasarımlar içinden evinizin dekorasyonuna uygun ve zevkinize göre bir model bulabilme imkânınız bulunmaktadır. Özellikle dar alana sahip yerlerde büyük mobilyalar yerine dresuar tercih ederseniz hem şık bir görünüme hem de daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz. Bu sayede eviniz öncekine göre çok daha ferah bir görünüme kavuşacaktır.