Birçok yıl öncesine kadar düşük kalite mobilyalar üreten Türkiye, şimdi mobilya konusunda dünya devleri arasında yer alıyor.

asortie-mobilya-murat-eratYıllardır üçüncü dünya ülkelerine hazır panel mobilyalar ihraç eden Türkiye, sektördeki büyük değişim ile artık lüks klasik mobilya üretiminde de dünya markası olma yolunda. El oyması klasik mobilya üretiminde önemli bir marka olan ve 32 ülkeye Türk mobilyasının kalitesini ihraç eden Asortie Mobilya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, önümüzdeki beş yıl içinde mobilyanın otomotiv ve tekstil gibi lokomotif sektörler arasında yer alacağını öngördüklerini söyledi.

Murat Erat, değerlendirmelerin devamında “ artık Türkiye ikinci hatta üçüncü sınıf mobilya üreten ülkeler sınıfından çıktı. Türk mobilyaları dünyanın birçok ülkesinde aranılan mobilya olarak ön plana çıkıyor. Bu başarının ardında, öncelikle devletin sağlamış olduğu iş seyahatleri teşvikleri, iş adamlarının dünyayı gezerek kazandığı geniş vizyon, üretimde hız ve zaman kazandıran makineleşme ve kendi hammaddemizin birçoğunu kendimizin üretebilmesi gibi nedenler var. Ayrıca ihracat konusunda birçok gereksiz prosedürün kaldırılması ve işlemlerin kolaylıkla yapılması da mobilya ihracatı açısında çok önemli sonuçlar doğurdu. Ama mobilyada KDV oranının halen çok yüksek olduğunu da söylemek lazım” şeklinde konuştu.

Asortie Mobilya A.Ş olarak dünyanın farklı 32 ülkesine mobilya ihracatı yaptıklarını ve artık mobilya tasarımlarında el oyması klasik modellerin ön plana çıktığını söyleyen Murat ERAT, müşteri taleplerine göre özel ölçülü ve kişiye özel mobilyalar tasarladıklarını belirtti.

murat-erat

Mobilyada Kişiye Özel Tasarımlar

Artık insanların aynı üretim bantından çıkan ve her yerde karşılaşabilecekleri binlerce adet üretilen mobilyaları kullanmak istemediklerini, sadece kendilerine özel, kendi içi dünyalarını yansıtan mobilya ve dekorasyon tasarımları istediklerini söyleyen Murat ERAT, Asortie Mobilya’nın müşterinin bu taleplerine tam olarak karşılık verdiğini ve ürünlerini tamamen kişiye özel ürettiklerini ifade etti. Dünyanın çeşitli yerlerinden mobilya almak isteyen kişilere dahi esnek bir üretim anlayışı ile mobilya üretmenin, ihracatta önemli, bir detay olduğunun altını çizen ERAT, Masko, Modoko, Mobesko gibi mobilya çarşılarının Türk mobilya sektörü için çok önemli olduğunu ve bunların devler tarafından daha fazla teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

armoni koltuk

hanzade koltuk

hanzade yemek