Yaşamsal alanlarımızdan, en fazla vakit geçirdiğimiz ve huzuru bulduğumuz ortam; evlerimizdir. Mutlu bir aile için, güzel bir ev, kusursuz bir hayatın resmi olabilir. Evlerin güzel olması, elbette ki içerisinde yaşayan insanları da mutlu eder. Bu mutluluk tablosunu tamamlayan bazı unsurlar bulunur. Bu unsurların başında, evin dizaynı gelir. Evin dizaynı denildiği zaman, akla birçok seçenek gelir; yaşamsal ihtiyaç olan temel eşyalar, beyaz eşyalar, küçük ayrıntılar (tablo, biblo, duvar saati, fotoğraflar vs.) ve bir de evin kendisinin sahip olduğu iç dekorasyonudur. Kapalı alanlarda ışıklandırma çok önemlidir. Özellikle kapalı alan, yaşamın sürdürüldüğü yer ise; bu noktada biraz daha özenli davranmak gerekir.

ev-tavan-dekorasyonu

ev-tavan-modelleri

Evin içerisinde ışıklandırma, isteğe ve beğeniye bağlı olarak farklı tasarımlar düşünülerek yapılabilir. Son dönemlerin en fazla göze çarpan ışıklandırma sistemi de; led aydınlatmalardır. Eski dönemlerde, bir ampul aydınlatma için yeterken, günümüzde çeşit fazlalığı ve insanlara yön verebilecek iç dekorasyon uzmanları bulunmaktadır. Işıklandır çeşitli şekillerde yapılabilir demiştik. Işıklandırma sistemlerinde en fazla kullanılan detaylar, asma tavanlardır. Çeşitli model ve desenlerde, asimetrik veya isteğe bağlı simetrik yapılandırmaların arasına monte edilen led aydınlatmalar, evlerin sıradan havasını bir anda yok etmekte ve evleri daha modern bir görünüme kavuşturmaktadır. Led aydınlatmalı tavan dekorasyonu düşünenler, internet üzerinden veya iç dekorasyon uzmanlarından yardım alabilir, modellere göz atabilirler. Led aydınlatmalı tavan dekorasyonu denildiği zaman, geometrik şekillerin sıklıkla kullanıldığı göze çarpmaktadır. Yuvarlak, silindir daireler, kare, dikdörtgen, kartonpiyer yerine kullanılan kenar süslemeleri ve daha birçok farklı dekorasyonun içerisine led ışıklar kolaylıkla konulabilmektedir. Led aydınlatmalı tavan dekorasyonu, evinize bambaşka bir hava katabilir.

led-aydınlatmalı-tavan-dekorasyonu

tavan-dekorasyon-modelleri

Evlerinde değişikliğe özlem duyanlar veya farklılıkları sevenler, ışıkların görkemini evlerinde yaşamak isteyenler, led aydınlatmalı tavan dekorasyonuna mutlaka bir göz atmalıdırlar. Her türlü led ışık rengi bulunmakla beraber, bu renkler uygun tonlar belirlenerek istenilen noktalara da yerleştirilebilmektedir.