Hayatımızın önemli bir parçası olan yatak odalarımız; farkında olmadan hayatımızın çoğunu burada geçiririz aslında. Uykunun insan hayatının 3/1 i olduğunu düşünürsek bu aslında hiçte azımsanmayacak bir zamandır. Peki, evimizin kalbi yatak odaları nasıl dekore edilmeli?

Öncelikle yatak odası dekorasyonunun aurası en önemli noktadır. Aura ve auradaki değişiklikler, bireylerin ruh haline etki ederken bireyleri fiziksel ve duygusal olarakta etkilemektedir. Ayrıca auradaki renkler, parlaklık, büyüklük ve şekil gibi unsurlar kişinin sağlıklı olduğunu gösterir. Aurayı görmek bu konuda yapılacak birkaç egzersiz ile oldukça kolayken yorumlaması daha zorlayıcıdır. Etrafımızdaki zayıf bir aura ise bizi daha halsiz, isteksiz kılacak en önemlisi de hastalıklara açık bir konuma getirecektir. Zayıf bir aura duygusal olarakta bizi dengesizleştirirken yaşam standartlarımızın düşmesine neden olacaktır.

Peki ya sizin auranız hangi renk? Bunu basit denemelerle anlamak zor değil. Duygularımız, en sivrilen taraflarımız bize bu konuda yol gösteriyor. Biz fark etmiyoruz belki, ama sokakta yürürken bile etrafımızı saran bir renk var. Bu renk hislerimizi, tepkilerimizi ortaya çıkarmamızı sağlarken bazen ani öfkelenmeleri de tetikleyebiliyorlar.

Yatak odamızda aura nasıl olmalı? Öncelikle seçtiğimiz renk auramıza göre bizi dinlendiren, ertesi güne deyim yerindeyse bomba gibi hazırlayacak nitelikte olmalı. İnsanın pozitif yaşam alanına en uygun ürünler tabiki doğal malzemeden, el işçiliği ile hazırlanmış özel ürünlerdir. Dekorasyon tercihimizde; özellikle el yapımı özgün ürünler sizi şımartacak, keyfinizi yerine getirecektir. Klasik mobilyalarda yıllarca koyu pastel, karamsar renkler tercih edilirdi. Sizinde tercihiniz klasik yatak odası takımı ise kalıplarınızı kırın her renkte üretilebilen klasik mobilyalardan auranıza en uygun olanını tercih edin. Meşe, ceviz, maun, kayın, ıhlamur ağacı kullanılan bu özel eserleri kendi tercihinize göre yatak odanızı düzenleyin. Bu tasarımlar yaşam kalitenizi arttırırken etrafınızdakilerin de sizdeki pozitif enerjiyi kıskanmalarına sebep olacaktır.