Klasik mobilya tasarımları, modası hiç geçmeyen her zaman trend olan ve bulundukları alana değer katan mobilya tasarımlarıdır.

Klasik mobilyaların kendilerine özgü gösterişli ve görkemli görünümleri bu mobilya tasarımlarına olan merakı arttırmaktadır. El yapımı ve tamamen ahşap kullanılarak yapılıyor olmaları modern tarzdaki tasarımların gölgede kalmasına neden olmaktadır. Modern tasarımlara nazaran az sayıda ve özel yapım olarak üretilmeleri klasik mobilyaları daha da değerli kılmaktadır. Kaliteli kumaşları ve rahatlıkları ile de konforu en üst düzeyde yaşamanızı sağlayan bu klasik tasarımlar ile salonlarınızı istediğiniz şekilde giydirebilirsiniz.

marbella_klasik_salon_takımı

Dayanıklı olma özellikleri sayesinde farklı jenerasyonlara miras olarak bırakabileceğiniz klasik mobilya tasarımları ile salon dekorasyonlarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz. Modern tasarımların modellerinin çok fazla değişmesi bu mobilyaların demode olmasını sağlamaktadır. Klasik mobilyalar ise farklı modelleri ve estetik görünümleri nedeniyle çok tercih edilmektedirler. Klasik mobilya tasarımları ile yaşam alanlarınızı büyülü ve gösterişli bir yere dönüştürebilmeniz mümkündür.

Klasik mobilya tasarımları ile yapacağınız salon dekorasyonlarının en başında kullanacağınız koltuk takımları arasında chester modelleri gelmektedir.

Bu koltuk takımları, dikişleri, kolları ve farklı modelleri ile herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Yaşam alanlarınızın standartlarını yükseltmenizi sağlayacak olan bu koltuk takımları ile yaşam alanlarınızın atmosferini değiştirebileceksiniz. Seçkin, elit ve lüks bir salon istiyorsanız bunu klasik chester koltuk takımları ile yapabilmeniz mümkündür. Salon dekorasyonunuz için bu tarzdaki koltuk takımları en ideal olanlardandır.

Koyu renkli koltuk takımlarını kullanarak da salonlarınızın dekorunda fevkalade bir ihtişam elde edebilirsiniz.

Koyu renkli koltuk takımlarınız üzerinde yer vereceğiniz minik kırlentlerde salon dekorunuzu daha hoş gösterecektir. Altın ve gümüş rengi varaklar ve oyma figürleri ile süslenen bu koltuk takımları salonlarınızda kalıcı ve iz bırakan dekorlara kavuşmanız mümkündür. Açık renkli klasik tarz koltuk modellerinde ise parlak ve ışıltılı olan modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

kapaletti-klasik-koltuk-takimlari

Klasik tarzdaki koltuk takımınıza uygun renklerde ve çizgilerde seçeceğiniz sehpa modelleri de salonlarınızın daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Klasik koltuk takımlarınızla uyumlu bir denge yakalamanızı sağlayacak tasarımları dekorlarınızda kullanarak fark yaratabilirsiniz. Avize ve perde modellerini de salonunuzdaki koltuk takımına uygun renk ve özelliklerde seçerek estetik bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Salonunuzda kullanacağınız ikili koltuk ve tekli berjer modelleri ile zarif ve asil bir dekor ortaya çıkarabilirsiniz.

Klasik tarzdaki berjer modelleri geniş iç hacimleri ile rahat oturuş imkanı sunmaktadır. Koyu renklerdeki koltuk takımları ile birlikte kullanacağınız açık renkli berjer modelleri ile salonlarınızın dekorunu çok daha şık ve alımlı gösterebilirsiniz. Klasik berjer koltuklar yerden yüksek şekillerde ve ahşap ayaklı olarak üretildikleri için dekorunuzda yapacağınız yer değişimine izin verecektir. Klasik koltuğunuzun daha fazla öne çıkmasını sağlayacak bu berjer modelleri ile dekorlarınızda hem görsel hem de konfor açısından salonlarınızı ayrıcalıklı hissedeceksiniz.

Küçük ve dar bir salon dekoru oluşturacaksanız o zaman tekli ya da ikili koltuk takımlarının yerine köşe koltuk takımlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Köşe koltuk takımları, tek parça halinde olduğu için diğer klasik koltuk takımları gibi fazla bir yer kaplamayacaklardır. Klasik köşe koltuk takımları ile beraber kullanılan minik kırlent modelleri koltuk takımına ahenk vermektedir. İster açık ister koyu renkteki klasik köşe takımınızla salonlarınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

belinda-klasik-koltuk-takımı

Deri tarzındaki ikili ve tekli klasik koltuk takımları da kapitoneli modelleri ile salonlarınızda klasik rüzgarları estirecektir. Havalı ve lüks bir görünümü salonlarınızda yaşamak istiyorsanız klasik deri koltuk takımları bunun için doğru adrestir.