Aynalar her zaman için evlerin en değerli aksesuarları olmuşlardır.

Evlerinizin duvarlarına zenginlik katan bu harikulade güzellikteki tasarımlar ile evlerinizi güzelleştirebilmeniz olasıdır. Aynaların evlerin dekorasyonunda oynadıkları rol çok önemlidir. Dekorun daha etkileyici görünmesini sağlayan son derece alımlı aynalar aynı zamanda yaşam alanlarınıza ferahlık da getirecektir. Basit ve sade olarak üretilebildikleri gibi ihtişamlı ve gösterişli olan modelleri ile de evlerinizin dekorlarının zenginleşmesini sağlayacaklardır. Aynaların yaptığı iş oldukça basittir ancak ortaya çıkardıkları değer ve dekorunuzda yarattıkları izlenim çok büyüktür. Aynaların en güzel tarafı ise olanı olduğu gibi net ve açık bir şekilde yansıtmalarıdır. Klasik ayna modeli ile dresuar tasarımını birlikte kombin ederek de çok güzel konseptler oluşturabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-ayna-kullanımı

Klasik tarzdaki aynalar gerçekten görünümleri ile bir sanat eseridirler.

Saray zenginliğini ve gösterişini en güzel şekilde ortaya çıkaran bu ayna modelleri ile evlerinizde büyüleyici bir atmosfer oluşturmanız da söz konusudur. Yaşam alanlarınızda oluşturacağınız dekorlarınıza eşlik edecek olan ayna modelleri ile yaşam alanlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Klasik ayna modellerinin kenarlarında kullanılan varak ve oyma modelleri de bu aynaların daha şatafatlı durmasını sağlamaktadır. Kenarlarında altın sarısı ya da gümüş rengi kullanılan klasik ayna modelleri çekicilikleri ve göz alıcılıklarıyla ilgi toplamaktadırlar.

Klasik ayna modelleri sayesinde bulunduğunuz ortama otantik ve tarihi bir atmosferde katabilirsiniz.

Aynaların çerçevelerindeki örgüler ve desenler aynaya daha farklı bir hava vermektedir. Değişik renklerde tasarlanabilen klasik ayna modelleri istenilen ölçülerde yapılabilmektedirler. Kenarları taşlarla süslü olan ayna modelleri de eşsiz güzellikleri ile dekorunuzdaki en özel yeri alacaktır. Dekorunuzda kullanacağınız ayna modellerinin diğer mobilya ve eşyalarınız ile uyumlu olmasına ve estetik açıdan da göze hitap edebilir olasına özen göstermelisiniz. Dikdörtgen ve kare çerçeve tarzında yapılan klasik ayna modelleri yaşam alanlarınızdaki dekorun en büyük tamamlayıcı ayrıntılarından biri olacaktır. Ayna modellerinde tercih edeceğiniz renklerin duvar rengiyle de bir ahenk yaratacak özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

IMG_0326

Asimetrik tarzda ve sıadışı olarak üretilen klasik ayna modelleri de kendine özgün farklılıkları ile dekorlarınızda göze çarpacak olan tasarımlardandır.

Bu tarzdaki ayna modellerini modern tarzdaki evlerin duvarlarında tercih ederek kontrastlık oluşturup dekor anlamında daha efektif sonuçlar elde edebilirsiniz. Dekoratif açıdan çok hoş duran ve dekoru olabildiğince ortaya çıkaran bu tasarımlar ile evleriniz çok daha güzelleşecektir.
Klasik ayna modellerini evlerinizin farklı bölümlerinde kullanabilirsiniz.

Banyo, oturma odası, antre, yemek odası ve yatak odası gibi odalarda klasik ayna modellerini kullanarak kendi tarzınızı ve stilinizi yansıtan dekorlara kavuşabilirsiniz.

Banyoların dekorlarında kullanacağınız klasik ayna modelleri banyoya ilk atım attığınız andan itibaren dikkatinizi çekecektir. Dar ve küçük bir banyonuz varsa bu durum daha fazla kendisini hissettirecektir. Klasik ayna modeliniz banyonuzun çok daha geniş ve ferah durmasını sağlayacaktır. Banyolar ayna modelleri ile monoton görünümlerinin dışına çıkmaktadırlar. Banyonuzda kullanacağınız ayna modellerinde kalın çerçeveli aynalar yerine daha ince ve estetik açıdan daha güzel ayna modellerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Banyonuzda kullanacağınız ayna modelinin lavabo ve banyo dolabı ile de dengeli bir uyum yaratmasına özen göstermelisiniz.

Güllü Dikdörgen Ayna

Klasik ayna modelleri kullanışlı oldukları gibi aynı zamanda kişisel zevk ve tercihlerinizi de yansıtan en güzel ögelerdendir.

Klasik tarzdaki aynalar yaşam alanlarınızdaki havayı kolayca değiştirebilir. Salon ya da oturma odanızda kullanacağınız klasik ayna modellerinde yuvarlak olan modelleri seçmeniz daha güzel dekorlara imza atmanızı sağlayacaktır. Yuvarlak tarzdaki klasik ayna modelleri diğer klasik ayna modellerine göre daha dekoratiftir. Bu ayna modelleri, salonlarınızın çok daha şık ve estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Klasik tarzdaki aynaların daha fazla öne çıkması için bu odalarda kullanacağınız ışıklandırma modelleri de aynalarınızın daha dekoratif durmasına yol açacaktır.

IMG_0318

Klasik ayna modellerini klasik tarzdaki oturma odanızla kombine ederek dekorunuza derinlik ekleyebilirsiniz.

Koyu renkli klasik oturma grubu ile kullanacağınız bu ayna modelleri oturma odanızın daha iç açıcı ve ferah bir yere dönüşmesini sağlayacaktır. Klasik tarzdaki dekorunuzu klasik ayna modelleri ya da objeleri ile daha dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Salonlarınızda ya da oturma odalarınızda aynanızı konumlandıracağınız nokta da oldukça önemlidir. Klasik tarzdaki ayna modelleri, dekoratif olmalarının yanında fonksiyonel özellikleri de göz doldurmaktadırlar.

Klasik ayna modelleri daha asil ve zarif duruşları ile modern tarzdaki aynaları gölgede bırakmaktadırlar. Bu ayna modellerini görkemli bir yaşam alanına sahipseniz mutlaka tercih etmelisiniz. Her açıdan fark yaratacak olan bu ayna modelleri ile yaşam alanlarınızı bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.