Mobilyacılık her ne kadar çağlar boyunca insanların ihtiyaç duydukları ve sürekli biçimde gelişime uğrayan bir alan olsa da, teknolojik yenilikler olarak kabul edilebilecek bilgisayar ve ayrıntılı makinelerin kullanıma girmesi ile birlikte bu alanda çalışmalarını sürdüren başarılı firmalarda da yoğun bir artış yaşanmış ve ileri düzey ürün çeşitlerinin oluşabilmesi mümkün kılınmıştır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her kesimden insanın, yaşadıkları ortamı daha kaliteli ve kullanışlı hale getirebilmeleri için mobilya alanındaki gelişmelere ilgi göstermesi olağan karşılanmaktadır. İstanbul Mobilya Fuarı, şehir ve ülke genelinde düzenlenen en kapsamlı eşya ve aksesuar sergisi olarak nitelendirilmektedir. İSMOB kısa adı ile de ulaşılabilecek bu büyük ölçekli buluşmaya dört yüz elli adet firma katılım sağlayarak yüz binlerce müşteriye en kaliteli ürün ve hizmetlerini sunmaya gayret etmektedirler.

istanbul-mobilya-firmaları

İstanbul mobilya mağazalarının yanı sıra ülkenin dört bir yanından uzman isimlerin katılım göstereceği İSMOB, 28 Ocak 2014 tarihinde başlayarak 2 Şubat’a kadar ziyarete açık olacaktır. CNR EKSPO Fuarcılık merkezi bünyesinde düzenlenen organizasyonun bu başarılı buluşma noktası sayesinde yoğun ziyaretçi akınına karşılık verebilmesi mümkün kılınacaktır. 110.000 metre karelik buluşma alanı ile gerek firma standlarının gerekse müşterilerin gezi alanlarının herhangi bir sıkışıklık oluşturulmadan meydana getirilebilmesi, ilgi ve takdir gören kısımlar arasındadır.

istanbul-mobilya-fuarı

Bu tarz fuar ve benzeri buluşmaların İstanbul mobilya firmaları tarafından da desteklenmesi ile birlikte gelecek yıllarda da boyut ve katılımcı bakımından büyüyerek devam etmeleri düşünülmektedir. Bu sayede mobilya alanında ihtiyaç sahibi olan kişi ve firmalar, genel imkânlar hakkında hızlı ve detaylı bilgi edinebilirken, aynı zamanda katılımcı üreticiler de tek bir mekânda çok sayıda insana aktif biçimde ulaşabilme şansı elde etmektedirler. Yalnızca mobilya sektöründen ziyade tüm üretim ve hizmet alanlarında bu tarz birleşimlere gidilmesi, müşteri bilinci ve sektör hızlanması açısından büyük ölçüde çift taraflı yarar sağlamaktadır.

istanbul-mobilya-mağazaları