İngiliz tarzı mobilyaları, güçlü ama bir o kadar da zarif iş kadınları ve iş adamlarının tercihi. Masif mobilya dediğimiz meşe, ceviz gibi güçlü mobilyaların kullanıldığı İngiliz tarzı ofis mobilyaları, dünyanın her yerinde adından her dönem bahsettiriyor.

İngiliz tarzı ofis mobilyalarının sağlam olmasının nedeni meşe – ceviz gibi masif dediğimiz ağaçların ham madde olarak kullanılması olarak görülür. Uzun ömürlü olan bu ağaçların bir özelliği de oldukça ağır olmalarıdır. Ayrıca sadece verniklense bile ağacın kendi doğal rengi, çok hoş durmaktadır.

İngiliz tarzı ofis mobilyaları, dünyaya nam salmış birçok iş kadını ve iş adamının tercih ettiği markalardır.

İngiliz tarzı ofis mobilyalarının temel rengi doğal renk olarak adlandırabileceğimiz renklerdir yani; haki, koyu ve açık kahverengi… Üstelik klasik tarzda döşenen İngiliz tarzı ofislere konan abajurlar da bu renkleri tamamlayarak hayran kaldığımız o İngiliz ofis tarzı bütünlüğü oluşuyor.

İngiliz tarzı ofis mobilyalarındaki makam koltukları da tamamen minder ya da süngerden oluşmuyor. Hatta tam tersi, kol ve dayanak kısımları ham mobilyadan oluşur ve kişi oturunca herhangi bir şekilde minder ya da sünger görülmez.

ofis-mobilyaları-modoko

ofis-dekorasyonları

ofis-mobilyaları-fiyatları

lüks-ofis-mobilyaları-ankara

ahşap-ofis-mobilyaları

İngiliz tarzı ofis mobilyalarındaki bir diğer önemli unsur ise koltukların, sandalyelerin ama en önemlisi masa ayaklarının şekli… Biraz Osmanlı biraz tarihi olarak görülen bu masa ayakları, İngiliz ofis tarzını en net yansıtan parçadır.

İngiliz tarzı ofis mobilyalarındaki toplantı masaları da ovaldir. Aynı tarz koltukların çevresine dizildiği bu tarzda genelde aksesuar olarak klasik tarzda abajur ya da masif malzemeden yapılan masa lambaları tercih ediliyor.

Teknoloji ile pek alakası yok diyebiliriz İngiliz tarzı ofis mobilyalarının. Genelde daha naturel bir aydınlatma tercih ediliyor. Elbette modern hayatın olmaz olmazı teknoloji bu ofislerde oluyor ama onun için de farklı bir tasarım tercih ediliyor. Normal bir bilgisayar masası yerine, teknolojinin daha zayıf bırakılacağı ofis masaları imal ediliyor İngiliz tarzını yakalamak isteyen tasarımcılar.

Dünyanın güçlü tasarımlarından sayılan ve yine dünya devlerinin kullandığı İngiliz tarzı ofis mobilyaları, Türkiye’nin yenilikçi mobilya firması Asortie tarafından bizlere ulaştırılıyor.