Yemek Odası Mobilyaları

Yemek odaları günümüzün vazgeçilmez mobilyaları arasına girmiştir. Özellikle evlerinde misafir ağırlayan ve genelde evlerinde yemek yiyen birçok kişi yemek masası modellerine çok fazla önem vermektedir. Peki, yemek masası alırken nelere dikkat edilmeli ve ideal yemek masası ölçüsü nasıl olmalı?

İdeal Bir Yemek Masası

İdeal bir yemek masası alınacağı zaman ölçüleri son derece önemlidir. Özellikle alacağınız yemek masasına herkesin sığması gerekir. Bunun için ilk olarak kaç kişinin bu masada yemek yiyeceğine karar vermelisiniz. Daha sonrasında ise herkesin bu masaya rahat bir şekilde oturabilmesini sağlayacak ve aynı zamanda da rahat bir şekilde servis yapmaya izin verecek yemek masaları tercih edilmelidir. Örneğin, bir yemek masasına 6 kişinin oturacağını düşünelim. Bu durumda 6 kişilik bir yemek masasının eni 90 cm, boyu ise 180 cm olmalıdır. Bu sayede yemek masasına 6 kişi rahat bir şekilde oturabilir. Ayrıca bu yemek masasında servis de çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Günümüzdeki birçok ev daha dar bir şekilde inşa edildiği için yemek masalarının bu evlere rahat bir şekilde sığabilmesi için boylarında bazı oynamalar yapılmaktadır. Özellikle yemek masalarının 90 cm olan boyları 80 cm’e indirilmektedir. Bu sayede de evde daha geniş alan oluşturulmaktadır.

12-kişilik-yemek-masası-ölçüleri

ideal-yemek-masası-ölçüleri

ideal-yemek-masası-yüksekliği

sandalye-ölçüleri

standart-yemek-masası-ölçüleri

Standart Yemek Masası Ölçüleri

Küçük bir evde İdeal yemek masası ölçüsü nasıl olmalıdır? Eğer eviniz büyük yemek masalarını almayacak kadar küçükse bu durumda küçük yemek masalarını tercih etmelisiniz. Son yıllarda birçok mobilya markası küçük evler için daha ufak ölçülere sahip olan yemek masası modelleri üretmektedir. Bu mobilyaların enleri ise yaklaşık olarak 80 cm’dir. Boyları ise 150cm-180cm arasında değişmektedir. Bu boyutlara sahip olan bir yemek masasına yine 6 kişi çok rahat bir şekilde sığabilmektedir.

İdeal yemek masası ölçüsü nasıl olmalıdır bilmiyorsanız bu durumda siz de uzman bir kişiden yardım alabilirsiniz. Mobilya mağazalarında bulunan çalışanlar sizlere bu konuda seve seve yardımcı olacaklardır.