Hastanelerde kullanılan mobilyaların üreticilerinin vizyonu tamamen hastaların rahatlığını ve konforunu sağlamaktır. Hastaların yemek yiyecek iken yatağının dikleştirilmesi sistemi ve dinlenirken yatağı aşağı indirme sistemi tamamen hastaların rahatlığı ve bakıcı ve yahut hemşirelerin de kolaylık hissetmeleri için tasarlanmıştır.

Hastane mobilyaları içinde sadece ağır hastalar için mobilyalar olmayıp hayata gözlerini yeni açanlar için de mobilyalar bulunmaktadır. Hastane mobilyaları bünyesinde bebek kuvözleri, motorlu karyola, mekanik karyola, pediatrik karyola, refakatçi koltuğu, sedye, kan alma koltuğu, hasta taşıma sandalyesi, muayene masası, etajer, elbise dolabı, hasta yemek masası, şilte gibi eşyalar bulunmaktadır. Hastane mobilyaları içinde bulunan 4 motorlu tartı sistemli yoğun bakım karyolasında tartı sistemi ve beden kitle endeksi yapılıp hastanın zayıf düşüp düşmediğine bakılır. Hemşire kontrol ünitesi bulunan hastane mobilyaları hemşirelerin de rahat bir ortam içinde çalışma standartları olduğunu unutturmaz. 4 motorlu tartı sistemli yoğun bakım karyolası 24 volt akü ile kesintisiz çalışabilir, plastik çarpma tamponları bulunur, tek tuşla muayene pozisyonu, tek tuşla sok pozisyonu, tek tuşla yataktan çıkış pozisyonu, yatak çıkış alarmı bulunmaktadır. Aynı zamanda acil durumlarda lazım olabilecek hemşire çağırma tuşu da bulunmaktadır. Seviyesi ayarlanabilen serum ünitesi ile hastaların konforunu düşünebilecek bir tasarıma sahiptir. Hastalar ile ilgilenen refakatçilerin istirahat edebilmesi ya da geceyi hasta ile geçirebilmeleri için hastanın odasında bulunan bir başka hastane mobilyası olan refakatçi mobilyasında dinlenebilirler ya da bekleyebilirler.

Doktorların ayakta muayene etmek gibi bir durumları olmadığı için muayene hanelerinde hastane mobilyaları olan muayene yatağı olmalıdır. Hasta muayene olacak iken bu yatağa uzanır ve doktorun muayenesinin bitmesini bekler. Başka bir hastane mobilyası olan bebek kuvözleri ise bebeklerin altının kolay temizlenebilmesi için ortam oluşturur. Tekerleklerin çapraz kilitlenerek bebeklerin herhangi bir harekete maruz kalmasını engeller. Bebek kodlarının yüzeyleri anti bakteriyel şilte ile kaplanmıştır. Anti bakteriyel olması yeni doğanların bağışıklık sisteminin olmayışı ya da çok zayıf oluşu için ve bunu korumaları için önemlidir.