Evimizin en önemli yerlerinden birisi şüphesiz ki antredir. Çünkü evinize gelen misafirlerin bulunacakları ilk ortam antre, karşılaşacakları ilk eşya vestiyer olacaktır. İlk izlenim hayatımızın her alanında önemlidir. Antremizin düzeni, o alanda bulunan eşyalar misafirinizin sizin hakkınızda fikir yürütmesine yardımcı olacaktır. Çünkü eşyalarınız sizin zevklerinizi, kısaca sizi yansıtmaktadır. Bunlar dikkate alınarak vestiyer modelleri arasından kaliteli malzemeden üretilmiş ve aynı zamanda evin diğer eşyaları ile bir bütünlük içinde olan bir çeşidin seçilmesine özen gösterilmelidir. Vestiyer bir ev için çok da önemli bir eşya olarak düşünülmese de, eve girdiğimizde üzerimizdeki küçük yüklerden kurtulmamızı sağladığı ve etraftaki ufak eşyalar için düzenleyici bir görev üstlendiği için çok fazla ev sahibi tarafından tercih edilmektedir.

Endüstriyel tasarım alanındaki gelişmeler çerçevesinde klasik veya modern tarzda, çok farklı renk seçenekleri ile birçok vestiyer modelleri karşımıza çıkmakta ve her zevke hitap edebilecek şekilde, sizin istekleriniz doğrultusunda tasarlanabilmektedir. Bu ürünlere ufak dokunuşlar yaparak, örneğin ayna ekleyerek kendinize olan beğeninizi, yan kısmına bir ayakkabı dolabı ekleyerek düzene verdiğiniz önemi yansıtabilirsiniz. Şapka, şemsiye gibi aksesuarları çok fazla kullanıyorsanız vestiyerinizin üst tarafına şapkalık, yan tarafına şemsiyelik gibi kısımlar ekleyerek ya da bütün bu vestiyer bölümlerini ayrı ayrı parçalar halinde kullanarak, duvara monte ederek kendinizi yansıtabilirsiniz.

Dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlaması açısının yanı sıra, düzenli bir görüntü sergilediği için, tüketiciler tarafından genellikle sürgülü kapaklı vestiyer modelleri tercih edilirken, daha ferah bir görüntü için açık renk tonlarında vestiyerler tercih edilmektedir. Modern bir tarzı sevenler ise genellikle metal parçalar içeren vestiyerleri tercih etmektedir. Mobilya firmaları, siz tüketicilerin tercihleri doğrultusunda, sizi en iyi şekilde yansıtacak olan vestiyerleri tasarlamaktadır. Sanal ortamda veya dekorasyon dergilerinde vestiyerleri inceleyerek, modern vestiyerler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ya da bir iç mimara danışarak evinizi ve sizi en iyi şekilde yansıtacak vestiyer çeşitlerine karar verebilirsiniz.