Evinizin bir parçası olan ve size ait sohbet alanı berjer modelleri dekorasyonda oldukça şık ve rahatlık sağlamaktadır. Berjer olarak adlandırdığımız tekli koltuklar aynı zamanda samimi ortamı da oluşturacaktır. Berjer tercih ederken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi bulunan ortama uyumluluğudur ya da çok zıt olması durumudur.  Berjerler için tek renk kullanabileceğiniz gibi rengarenk, renkli seçimlerde de bulunmak sizin tercihinizdedir. Evinizin herhangi bölgesinde yoğunlaşmış renkleri çizgiler halinde ya da tek renk halinde kullanmanız odak noktasını değiştirecektir.

berjer modelleri
Victoria klasik berjer takımı

Berjerler Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Berjer modellerinin tekli koltuktan farkı, daha minimalize ve sırtının daha yüksek olmasıdır. Bu da Berjerlere daha farklı otantik bir hava kazandırmaktadır. Berjerleri sadece salonunda koltuk olarak kullanmak yerine çalışma masalarınızda da kullanabileceğiniz ve sandalyelerden daha rahat olduğu tavsiye olarak sunulabilir.

Evinizin büyüklüğüne göre Berjer seçimi de oldukça önemlidir. Eviniz yeterince büyük değilse daha kibar ve küçük boyutlarda Berjer seçmeniz önemlidir. Eviniz yeterince büyükse koltuklara sırtı dönük şekilde kullanacağınız Berjerlerinizle yeni ve farklı bir ssohbet alanı oluşturmuş olacaksınız.

Berjerlerin bulunduğu yere yerden sarkıtmalı lambalar kullanarak ışıklandırmayı, aydınlatmayı sadece o noktaya odaklayabilir tasarruf ve şıklık elde edebilirsiniz. Aksesuar olarak Berjerlerinizde uygun renklerde ve de farklı desenlerde yastıklar kullanarak çeşitlendirebilirsiniz. Berjerlerde kumaş seçimi de önemlidir. Evinizin genel havası klasik ise Berjerlerinizde deri kumaşlar kullanarak evinizle kombin edebilirsiniz. Desenli kumaşlar kullanacak iseniz, kumaş üzerinde bulunan desen yoğunluğu ve desen çeşidi oldukça önemlidir. Bu durum ortamı klasikleştirebilir ya da ortamı modernleştirebilir. Modern olmasını arzu ediyorsanız canlı renkler ve kumaşın daha düz ve hafif dokulu olması tercih edilmelidir.

Klasik berjerler
Yasemin klasik berjer

Berjerin evinizde kullanım alanları birden fazla olabilir. Salonunuz da, çalışma odanızda hatta yatak odanızda dahi kullanabileceğiniz dekoratif bir parçadır.  Yatak odanızda Berjerin önünde küçük bir puf bulundurarak kendinize ait özel dinlendim alanı oluşturabilirsiniz. Küçük ve minimazel olduğu için fazla yer kaplamayacak ve odanızın havasını değiştirecektir. Yemek odanızda da pencere önüne koyarak sandalyelerinizin rengine uydurmanız size iki kişilik kahve içme samimi bir sohbet köşesi oluşturmanıza yardımcı olmuş olacaktır.

Kafelerde Berjer Kullanımı

Günümüzde yaygınlaşan kafelerde Berjer modelleri kullanımı vardır. Bu müşteriye daha sıcak ve samimi bir ortam sağlayarak kendini evinde gibi hissetmesine sebep olacaktır. Cafelerde birden çok tek renkli Berjerler kullanılarak sıradanlıktan ve tek renklilikten kurtulabilir ve daha çok dikkat çekebilirsiniz. Berjerlerin ortasında kullanacağınız sehpa ya da masalar, eğer Berjerlerinizde ahşap motifleri varsa ahşaptan; eğer modern bir görünüm varsa modern sehpa kullanarak ortamı istediğiniz otantikde müşterilerinize açabilirsiniz. Berjerlerin bulunduğu kafelerde yanında küçük bir kitaplık ve oraya odaklanacak şekilde kullanacağınız yerden asmalı lambalarınız, cafenize klasik-modern bir hava katacaktır.  Farklı desenlerde Berjerlere uygun yastıklar kullanmanız müşterilerinizi rahat ettirecektir.

Klasik berjer tasarımları
Seyhan klasik berjer