Genç odaları ergen çocuğu bulunan pek çok ebeveynin oluşturmak istedikleri odalardır. Bu odalar genellikle kızlar için pembe ya da kırmızı tonlarında erkekler için ise siyah ve mavi tonlarında tasarlanmaktadır. Önemli olan bu odalarda çocuğun gelişim çağı olan bu dönemde onun zihnini açacak ve onu rahatlatacak tasarımın ve renk seçiminin sağlanmasıdır. Bu yönüyle bakıldığında genç odalarının tasarımı son derece önemlidir.

Erkek genç odaları genellikle siyah, yeşil, mavi, kahverengi, lacivert gibi pek çok farklı tonun birbiri ile harmanlanması sonucunda oluşturulmaktadır. Kırmızı ve siyahın uyumlu birlikteliği de bir erkek genç odası için son derece idealdir. Bunun yanında söz konusu odanın farklı aksesuarlar ile desteklenmesi de önemlidir. Araba şeklinde tasarlanan yataklar, gencin kitaplarını ve aksesuarlarını koyabileceği dolaplar, yatak örtüsü ile dolaplarla ve odada bulunan pek çok farklı eşya ile uyumlu olan diğer aksesuarlar incelikle seçilmelidir. Sıcak renklerin kullanılması genellikle erkek çocuklarına enerji verir ama bunun yanında açık yeşil ve açık mavi renklerinin kullanılması da bir genç odasını tercih edilir kılacaktır. Söz konusu tonlar zihin açan, huzur veren ve dikkat toplayan renklerdir.

Erkek genç odası tasarımında daha çok simetrik olan mobilya tasarımı kullanılsa da düz ve sade olan modellerden hoşlanan pek çok genç bulunmaktadır. Sadece mobilyanın değil aynı zamanda mekanın da tasarlanması bir genç odasını oldukça etkileyici hale getirecektir.

Yıllardır mobilya sektöründe çalışan firmamız pek çok mobilyanın tasarlanmasında ve bu mobilyaların evler için uygun hale getirilmesinde rol almıştır ve son derece uzman bir ekiple çalışmaktadır. Hayalinizdeki erkek genç odasını tasarlamak ve bu hayale uygun bir tasarım sonucunda odanıza şeklini vermek bizim için önemlidir. Aynı zamanda çocuğunuzun zihnini açacak ve onu odasında tutacak orijinal fikirler üretmek de önem verdiğimiz bir konudur. Mobilya ve dekorasyon konusunda profesyonel bir hizmet almanız şıklığın anahtarıdır.