Çocuklarınızın odalarında yapacağınız dekorasyonlarla çocuklarınızın odalarını daha eğlenceli ve hareketli bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Çocuk odalarında genel olarak yer alan mobilyaların dışında mobilyalar ile döşeyerek çok daha coşkulu bir dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun odasına yatak, dolap, şifoniyer tasarımlarını yerleştirerek çok güzel bir dekorun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun oyun alanını da düşünürseniz genelde daha fonksiyonel mobilyalara yer vermelisiniz. Çünkü bu tasarımlar ile çocuğunuzun odası çok daha rahat ve etkili bir dekorasyona kavuşacaktır. Çocuğunuzun çok daha keyifli ve neşeli bir zaman geçirmesini istiyorsanız bu tasarımlara yer vermeyi düşünmelisiniz. Yer vereceğiniz tasarımlarda çocuğunuzun yaratıcı dünyasını harekete geçiren mobilyaları kullanmalısınız.

Çocuk-Odası-Takımları-3

Çocuğunuza ait bir yerde onun tarzını ve stillerini yansıtan bir dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlamalısınız.

Mümkün olduğunca çocuk odasının boyutlarına uygun tasarımlara ağırlık vermelisiniz ve aşırı büyüklükteki mobilyaları tercih etmemelisiniz. Fakat birden fazla çocuğa sahipseniz çocuk odası tasarımlarınızı ona göre seçmelisiniz. Bu şekilde bir dekorasyon yapmayı planlıyorsanız çocuklarınızla birlikte karar vermelisiniz. Özellikle renk seçimlerinde çocuğunuzun hangi rengi sevdiğini bilmeli ve o renkte bir dekorasyon oluşturmaya başlamalısınız.

Çocuğunuzun sevdiği renk çerçevesinde bütün mobilyaları bir araya getirerek ortaya çok daha etkili bir dekor çıkarabilirsiniz.

Yatağın son derece rahat ve konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Rahat ve konforlu bir yatak seçimi ile çocuklarınız daha sağlıklı ve düzenli bir uyku uyuyacaklardır. Bu nedenle yatağın ortopedik ve antropometrik olmasına özen göstermenizde fayda vardır. Mümkün olduğunca açık renkli olan tasarımları tercih etmeye gayret göstermelisiniz. Ayrıca yatağınızın seçeceğiniz diğer mobilyalarınızla da uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

kırmızı-beyaz-çocuk-odası

Çocuk odanızın zemininde özellikle kullanacağınız halı modelleri ile capcanlı bir yere dönüştürebilirsiniz.

Halı modellerinde çizgi film karakterli olanları tercih ederek çocuğunuzun odasını çok daha güzel gösterebilirsiniz. Aydınlatma için ise ilgi alanlarından faydalanmaya gayret göstermelisiniz. Çocuğunuzun ilgi alanlarını dikkate alarak yapacağınız dekorasyonlarla çok daha etkili dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Özellikle son yıllarda duvar süslemelerine yer vermelisiniz. Bu tasarımlar ile çocuğunuzun dekorasyonunu daha da güzel gösterebilirsiniz. Bu tasarımlar her açıdan dekorasyonlarınızı daha dekoratif bir noktaya taşıyacaktır. Çocuğunuzun odalarında yer vereceğiniz tasarımlarda güvenliği elden bırakmamaya gayret göstermelisiniz.

en-güzel-çocuk-odası-dekorasyonu

Bu yüzden mümkün olduğunca yuvarlak hatlı tasarımlar kullanmaya gayret göstermelisiniz. Özellikle çocuğunuzun odasında bulunan priz modellerinde kapaklı olanları tercih ederek çok daha güvenli bir çocuk odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu çocuk odası takımı ile yapacağınız dekorasyonlar diğerlerinden çok daha farklı bir konuma taşıyabilirsiniz.

Çocuğunuz için tasarlayacağınız bu odalarda yapacağınız dekorasyonlarda daha çok fonksiyonel ve işlevsel olanları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yapacağınız dekorasyonlarda çocuklarınız için oyun alanı oluşturmaya gayret göstermelisiniz. Daha fazla alan açmak için daha küçük boyutlu mobilyalara yer vermelisiniz. Rengarenk bir çocuk dekorasyonu ortaya koyarak çocuklarınızın odasında fark yaratabilirsiniz.

dek0053a

Mobilyalarınızda ahşap olan tasarımları kullanarak çok daha etkili dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Ahşap olan tasarımlar çocuk odalarında oldukça hoş sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu tasarımlar sayesinde çocuklarınızın odalarında daha sağlıklı ve düzenli büyümelerini sağlayabilirsiniz.