Doğtaş Modoko Mağaza

Mobilya sektörü giderek daha da gelişmekte ve daha da ileriye doğru evrim geçirmektedir. 1972 yılında Hacı Ali Doğan’ın kurması ile söz konusu firma çalışmaya başlamıştır. Doğan Mobilya’nın böylelikle söz konusu sektöre adım attığı söylenebilir. 1987 yılında şirketleşmeye başlayan Doğtaş Mobilya Biga’da kurulan şirket üzerinden çalışmalarına devam etmiştir. 800 metre karelik kapalı alanda faaliyetlerine başlayan şirket zaman içinde atölye iken açılan yeni mağazalar ile Çanakkale bölgesine yayılmış ve genişlemiştir. Altı kardeşin şirket haline getirdiği Doğtaş Mobilya 1989 yılında da kapı ve parke fabrikası kurmuştur.

Doğtaş Koltuk Takımı

Söz konusu şirket daha sonra 1989 ile 1992 yılları arasında Bandırma, Çanakkale ve Çan şubelerini açmıştır, böylelikle perakende mağazaların gelişmesi sağlanmıştır. Bu şirkete aynı zamanda ek binalar yapılmıştır. 1992 yılında kurulan bu şirketin ek binalarla daha da güçlenmesi kapasitesinin artmasını sağlamıştır. Almanya’dan yüksek teknolojilerin gelmesi ile de şirketin kapasitesi daha da artmıştır. 1992 yılı Doğtaş Mobilya‘nın sektöre en büyük yatırımları yapma yılı olarak değerlendirilebilir. İlk ihracatını Arnavutluk’a yapan Doğtaş 1993 yılından itibaren Türkiye genelinde bayiliklerini açmaya başlamıştır. 2000 yılında ise 30 bin metre kare kapalı alana ulaşmıştır. 2002 yılında yıllık üretim kapasitesini 1. 500.000 metre kareye çıkaran söz konusu şirket 2003 yılında ISO 9001 belgesi almıştır.

Pek çok farklı mobilyanın tasarımını gerçekleştiren firma için önemli olan şıklığın ve zarafetin markası olmaktır. Doğtaş serileri değerlendirildiğinde gerçekten de son derece beğenilen ve tercih edilen bir marka olan Doğtaş Mobilya bu ününü her geçen gün daha da artırmaktadır.

doğtaş-koltuk-takımları

Doğtaş Mobilya 2013 Model Bari Salon Takımı

doğtaş-modoko

Doğtaş Mobilya Fiyatları

Capital Dergisi’ne göre 2012 yılında Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucu yayınlanmıştır ve bu araştırmaya göre Doğtaş “sektörün en beğenilen birinci şirketi” seçilmiştir. Kalite belgelerinin pek çoğunu kazanan firma 65 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Doğtaş Mobilya hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok farklı satış noktasında 200’ün üzerinde mağazası olan bir şirkettir.