Salon takımları son dönemde popüler tarların etkisi altında kalarak farklı ürünler sunuyor. Son dönemde moda olan country tarzı da bu uygulamalardan biri. Country stili temelinde rahalığı ve samimiyeti barındırıyor.

salon-mobilyalari-kapak

Renklerin kullanımı boğucu olmayacak şekilde yapılmalı. Renkler salon takımlarında kullanılırken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da koyu renklerin kullanılması. Country tarzı, geçmişten günümüze modern örneklerini sunsa da temelinde doğallık ve neşeli bir hava olduğu için koyu renkler uygulanmıyor.

Açık renk tonlarında lake mobilya örnekleri country stilinde bolca bulunuyor. Asıl gerçek ağaçtan yapılan mobilyaların beyaza boyanması ve eskitilmiş bir görünüm verilmesiyle tarzın tamı tamına yansıtılabileceği tasarımlar ise daha ık görünümlere neden oluyor. Modern çizgiler ağır mobilyalardan kaçındıkça, eskitilmiş doğal ağaç mobilyalar yerini lake ve hafif mobilyalara bırakıyor. Salon takımlarında country stilini geniş ve konforlu koltukların kullanımı ile görüyoruz. Açık renk koltukların üzerinde çizgili desenler ve en çok da çiçek desenleri yer alıyor.

Country stilinde mobilyalarınızı aksesuarlarla renklendirmeniz ve tamamlamanız mümkün. Country tarzı bir salon takımı sizi abajurlar ve tablo kullanımından tutun da büyük yastıkların ve desenli perdelerin kullanımına kadar çok çeşitli ürünlerle karşılaştıracak. Bu tarzı oluşturacağınız salon takımında renklerin uyumlu birlikteliğini kullanmalısınız. Beyaz, kırmızı, mavi öne çıkan renkler bu tarzda. Siz de bundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca ahşap kullanımı da son dönem country stiliyle birleştiriliyor. Doğal ahşabın görünümü salon takımlarında şıklığa neden olabiliyor.

Salon takımlarında sıkça görmeye alıştığınız klasik mobilyalarınızı country stiline çevirmek ise tahmin ettiğinizden daha kolay. Stilin belirttiği kumaş kaplamalar ve beyaz renk boyamalar ile siz de kendi country stilinizi oluşturabilir, farklı bir yorum katabilirsiniz.
Günümüzün modern anlayışı kişilerin yaratıcılığından yana. Kullanacağınız country tarzı mobilyaları klasik aksesuar dokunuşları ile dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Bu tarzın salon takımlarında son dönemde sıkça kullanılmasının sebebi, artık kullanıma açılan ve kapalı bir oda olmaktan çıkan salon takımlarının neşeli ve samimi ortamlara dönüştürülmek istenmesi. Siz de aynı fikirdeyseniz bu tarzı uygulamaktan keyif alacaksınız.