Dekorasyon modası her yıl büyük bir değişime giriyor ve her yılın trendleri başka başka oluyor. Ünlü mobilya firmaları müşterilerini memnun edebilmek için her tarz ve zevke uygun mobilya tasarımlarını üreterek mağazalarında satışa çıkartıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda oldukça moda olan sade çizgileri ile ön plana çıkan modern koltuk takımları yavaş yavaş popülerliğini kaybediyor ve yerini country tarz mobilyalara bırakıyor.

country-furniture

Mobilyalarda kullanılan country tarzı evlerini bu mobilyalar ile döşeyen kişileri şehir yaşamının bunaltıcılığından uzaklaştırarak yaşadıkları ortama sıcak ve davetkar bir hava katmalarını sağlıyor. Country tarz mobilyalar doğal masiften üretildikleri için, doğanın verdiği huzuru ve sıcaklığı evlerinizde hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca tamamen doğal malzemelerden üretilen country mobilyalar evlerinizin içerisinde iklim dengesini sağlamanıza da yardımcı oluyor. Country tarz mobilyalar bulundukları ortamdaki ısı ve nemi absorbe ederek sağlıklı bir ortam yaratıyorlar. Yani tamamen ekolojik mobilyalardır.

Genellikle country tarz dekorasyonun koyu ahşap renkleri ile yapıldığına dair yaygın bir inanç vardır. Ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Evinizde country temalı bir dekorasyon yapmayı planlıyorsanız pastel ve toprak tonlarının yani mekanınıza ferah ve geniş bir hava katacak olan soft renkleri kullanabilirsiniz. Ayrıca doğada oldukça fazla bulunan yeşil ve tonları da bu tarzda rahatlıkla kullanabileceğiniz renkler arasında bulunuyor.

country-furniture-1

Yaşadığınız ortamda bu sene oldukça moda olan country tarzını kullanarak dekore ederek evinizi oldukça sıcak, davetkar, huzurlu, sade ama aynı zamanda şık, basit ve konforlu bir mekana çevirebilirsiniz. Pastel renklerini kullanarak renkli ancak yumuşak bir mekan elde edebilirsiniz.

Country tarzı mobilyalar üretilirken genellikle açık renklerde ahşap malzemeler kullanılır. Ahşabın yanı sıra hasır ve bambu mobilyalarda country tarz yaratmak için kullanılan mobilyalar arasındadır. Özellikle evinizde bir kış bahçesi bulunuyor ise bambu bahçe takımlarını kış bahçenizde kullanarak romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Mobilyalarınızı seramik ya da topraktan yapılmış aksesuarlar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.