Boğa Burcu: Yönetici gezegeni Venüs olan boğa burcu insanları ev dekorasyonunda çok kararlı özelliğe sahiptir. Güçlü kişilik yapıları ile dikkati çeken boğa burcu insanları, evlerinde de karakterlerini yansıtan eşyalara yer verirler. Salondan oturma odasına yatak odasından mutfağa dek evin tüm dekorasyonunun bir bütünlük taşımasını isterler. Boğa eğer bir eşya için güzel diyorsa, o kesinlikle güzeldir. Kusurlu veya içine sinmeyen eşyalarla boğa insanlarının içi kesinlikle rahat etmez. Yerleşik düzeni ve aile hayatını çok seven boğa burcu insanı bu özelliğini ortaya çıkaracak ölçüde yumuşak renkli mobilyaları tercih edecektir.

Krem veya uçuk mavi tonlarda imal edilmiş döşemeleri olan mobilyalar onlar için idealdir. Bakır, pirinç ve bronz ağırlıklı eşyalar, çeşitli türdeki şömineler boğa burcunun güzelliklere ve lükse olan düşkünlüğünün belirtisidir. Döşemelik kumaşlarda ise, düz zemine yerleştirilmiş, özellikle de çiçek ve yaprak desenlerinden hoşlanırlar. Rahatlığa oldukça düşkün boğa burcu insanı için ev yaşamında konfor çok önemlidir. Salon takımının şık ve rahat olması, yumuşak ve esnek yapıya sahip olmasını isterler. İş hayatında başarı grafiği yüksek olan boğa burcu insanları, evde de çalışmalarını takip etmekten keyif duydukları için çalışma masası onların vazgeçilmezleri arasındadır. Entellektüel yönlerinin güçlü olması nedeniyle evlerinin bir bölümünde mutlaka kitaplık yer alır.

Mutfak dekorasyonu da özen gösterdikleri bir konudur. Farklı yemek kültürlerine ilgi duyan kişiler olduklarından, mutfakta bol bol vakit geçirirler. Bu nedenle mutfak dolapları, masa ve sandalyelerini pratik ürünlerden seçerler. Boğa burcu insanları güneş ışığının içeri girdiği ve çiçeklerle süslü evlerden hoşlanırlar. Eve renk katılması gerektiğinde süs eşyaları yerine sanat eserlerini ve bitkileri tercih ederler. Boğa her ne kadar gösterişe önem verse de rahatlığı asla ikinci plana atmaz. Boğa insanı güzel sese çok önem verir. Ev içinde döşenmiş güzel bir ses sistemine veya salonun en güzel yerindeki bir piyanoya hayır diyemezler. Gösterişli mobilyalara ilgi gösteren boğa burcu insanları için şamdanlar, tablolar, şık vazolar vazgeçilmez objelerdir.