Bebekler özellikle yeni doğduklarında çok fazla uykuya ihtiyaç duyduklarından dolayı günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirirler, bundan dolayı uyudukları beşiklerin rahat ve konforlu olması oldukça önemlidir. Bilinçli aileler bu önemi bildiklerinden dolayı bebekleri adına beşik alışverişi yaparken internet ortamında ve piyasada iyi bir araştırma yaptıktan, fiyat ve kalite karşılaştırması yaptıktan sonra en kaliteli ve en makul fiyatta olan beşiği satın almayı tercih ederler.

Beşik fiyatları beşiğin özelliklerine, beşik yapımında kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına göre farklılık gösterir. Yüksek fiyatlara sahip beşikler daha özellikli ve daha kaliteli yapıda beşikler olmaktadır. Ancak bu söylem her yüksek fiyata sahip olan beşik kaliteli malzemeden yapılmış anlamına gelmemektedir. Çok güzel görünüme sahip bir beşik göze güzel görünmesine karşın kalitesi bir malzemeden imal edilmiş olabilir. Bundan dolayı bebeklerinin sağlığını düşünen aileler her göz güzel görünen beşiği satın almamalı öncelikle kullanılan malzemeye dikkat etmelidir. Beşik fiyatları beşiklerin modeline göre de farklılık gösterebilir örneğin; bambu beşikler daha yüksek fiyatlara sahip iken kumaş kullanılarak yapılan ufak çaplı portatif beşikler daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Farklı markalar farklı modellere sahip beşikleri değişik fiyat aralıkları ile ailelerin seçimine sunmaktadır. Modern beşikler farklı özelliklere sahip olduklarından dolayı daha yüksek fiyatlarda olmaktadır. Örneğin; kendinden sallanabilme özelliğine sahip olan portatif beşik fiyatları bu aynı yapıda ve görünümde olmasına karşın bu özelliği bulunmayan benzer bir portatif beşikten daha pahalı olmaktadır. Beşik fiyatlarında karşılaştırma yapabilmek adına internet ortamını kullanabilir size uygun fiyat aralıklarında olan beşik modellerini rahatlıkla sıralayabilirsiniz. Beşik modelleri özelliklerine, kalitesine, modeline, markasına, boyutuna göre ortalama olarak 100-700 lira arasında değişim göstermektedir.

Oyun parkı beşik modelleri hem uygun fiyatlarda olup hem de anne ve bebek açısından oldukça kullanışlı özelliklere sahip olmaktadır. Unutulmamalıdır ki bebeğinizin huzurlu bir uykuya sahip olmasını istiyorsanız, sağlıklı bir beşikte yatmasını sağlamalısınız.