Bir balık burcunun evi, onun hayal gücünü destekleyen ve sarıp sarmalayan bir mekan olmak zorundadır. Balık burçları oldukça geniş bir hayal gücüne sahip olduğundan gerçek hayattan kaçabilecekleri kendilerini rahat hissedebilecekleri bir yaşam alanı oluşturma ihtiyacı hissederler. Bu nedenle bir balık burcunun evi her yönü ile yumuşak, rahatlatıcı ve huzur verici olmalıdır. Evinize bu yumuşak havayı verebilmek için soft ışıklar, yumuşak renkler ve rahatlığı ile davetkar duran mobilyalar kullanabilirsiniz.

basak-burcu-dekorasyon-1

Balık burcunun tercih ettiği mobilyalar köşeli olmamalıdır. Mümkün olduğu kadar yuvarlak hatları olan yumuşak görünümlü mobilyalar tercih ederek, evinize sıcak bir hava katabilirsiniz. Koltuğunuza dinlenmek için uzandığınız zaman ayaklarınızı uzatabileceğiniz koltuklarınız ile uyumlu puflar ve sırtınızı dayamak için rengarenk yastıklar kullanabilirsiniz. Odalarınızın yerlerine soft renklere sahip yumuşak halılar serebilir ya da ahşabın sıcak renklerini kullanabilirsiniz.

basak-burcu-dekorasyon-2

Geniş ve manzaralı evlerde oldukça huzurlu bir şekilde yaşayabilecek olan balık burçları evlerinin bir deniz manzarası yok ise salonlarına koyacakları bir akvaryum ile mekanlarında huzurlu bir ortam yaratabilirler. Sevdiklerinden gelen hediyelere oldukça değer verdikleri için evlerinde bu hediyeleri sergilemekten çok hoşlanırlar. Ayrıca şık ve modern çerçeveler ile fotoğraflarını evin çeşitli odalarına koyabilirler.

basak-burcu-dekorasyon-3

Rahatlığına fazlası ile düşkün olan ve sanatsal yetenekleri oldukça ön plana çıkan balık burçları en güvenli olacaklarını düşündükleri yeri yani yatak odalarını sanatsa yeteneklerini ortaya çıkaracak şekilde dekore etmelidirler. Modern çizgileri olan ve rahat bir yatak seçimi balık burçlarının oldukça huzurlu uyumalarını sağlayacak, odalarında sevdikleri renkleri ve eşyaları kullanarak kendilerini güvende hissedeceklerdir.

Duvarlarınıza ise hayal gücünüzü besleyecek olan tablolar ve fotoğraflar asarak, dekorasyonunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Camlarınızın önüne asacağınız yumuşak renklere sahip perdeler ile hem evinize huzurlu bir hava katacaksınız, hem de istediğinizde perdelerinizi kapatarak kendi iç dünyanıza çekilebileceksiniz. Banyonuzun duvarlarında mozaik taşlar kullanarak mitolojik bir hava elde edebilir, hayal gücünüzü geliştirebilirsiniz.