Salon takımı seçiminde alıcıların çoğu aynı konsept özelliklerine sahip yemek odası seçimlerini de gerçekleştiriyor. Alınacak mobilyaların birbiriyle uyumu alıcıların en dikkat ettikleri yan olarak karşımıza çıkıyor. Uyumlu mobilyalar almak hangi tarzı yansıtırsanız yansıtın, evinizin bütünlük içinde, bakanlar için yorucu olmayacak tasarımlara sahne olması açısından önemli. Parça halinde eşya almak veya evin her alanında farklı ve uyumsuz tarzları kullanmak, uzun vadeli mobilya kullanımında sizi de rahatsız edecek bir uygulamadır.

avangarde-yemek-odasi-kapak
Üretici firmalar da alıcıların ihtiyacına karşılık vermek amacıyla mobilya takımlarını ayrı ayrı planlamak yerine konsept olarak üretimini sağlamaya çalışıyorlar. Birbiriyle uyumlu yatak odası, yemek odası ve salon takımları çeşitli kampanyalar nedeniyle de beraber alımı yüksek yapılan bir alan. Farklı mobilyaları birbirine uydurmak ve evinizde düzen yaratmak oldukça zor bir uğraş. Bunun yerine takım mobilyaları alarak evinizin daha şık ve düzenli bir görünüme, bütünlüğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Avangarde yemek odası takımları da mobilya tarzlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Avangarde klasiğin modernlikle yoğrulmasından doğuyor. Bu tarzın yansımaları geçmişte daha yoğun oymalar, ancak klasikten daha az yoğun olarak görülüyordu.

Günümüzde ise klasik tarzın avangarde yorumu oymaları daha da azaltmış görünüyor. Avangarde tarz geçmişte koyu renklerin ve altın sarısının sürekli kullanıldığı, geniş mobilyaların yer aldığı bir tarzdı. Ancak günümüzde her eve uygun olarak üretilen avangarde takımlar geçmişin avangarde tarzını minimalleştirdi. Modern çizgilere rastlayabileceğiniz yeni tasarımlar sportif ve romantik yorumları günümüze taşıdı. Yeni tasarımlarda sıkça rastlayacağınız beyaz ve krem tonları, avangarde stilin günümüz uyarlamalarından biri.

Avangarde yemek odası takımları da bu tarzın yeni formlarıyla uygulanıyor. Kullanışlı ve şık masalar, zarif bir görünüme sahne oluyor.
Avangarde koltuk takımlarıyla beraber kullanmanızın faydalı olacağı avangarde yemek odası takımları kullanacakların şıklığı tamamlamak adına aksesuarlara da dikkat etmeleri, şık ve takımlara yakışır nitelikte ürünleri satın almaları gerekiyor. Bu tarzı yemek odasında uygulayacaksanız yemek takımlarınızın şık olmasına özen göstermeli, şık ve gösterişli yemeklere imza atmalısınız.