Akrep burcu tutku burcudur. Dolayısıyla mobilya seçiminde de tutkularını yansıtan renkleri tercih etmektedir. “Ya hep ya hiç” diye düşünen akrepler mobilya seçerken de ya tüm evi mobilyalarla doldurmakta ya da evlerinde çok fazla mobilya bulundurmamaktadır.

akrep-burcu-dekorasyon-tercihleri-1

Akrep burcunda doğan kişiler diğer burçlarla karşılaştırıldığında daha derin, gözü pek ve kararlı bir duruş sergilemektedir. Araştırmacı olan, psikoloji ile yakından ilgilenen bu burç insanları geniş evleri seçmekte ve net olan her şeyden hoşlanmaktadır. Söz konusu burç Plüton tarafından yönetilmektedir. Plüton’un gizemi temsil ettiği bilinmektedir. Dolayısıyla Akrep burcu da evinde gizli odaların ve karanlık bölmelerin olmasından hoşlanmaktadır. Akrep burcunun tercih ettiği mobilyalar arasında gömme dolaplar, evlerin garaj ya da kiler bölümleri, çekmeceler, sepetler ve çöp kutuları gibi pek çok farklı eşyanın özel yeri vardır. Akrepler gizemi çok seven kişilerdir. Sözgelimi evin garaj bölümü onlar için oldukça yaratıcı olabilecekleri bir alanı oluşturmaktadır.

Kontrast renkleri daha çok tercih eden akrepler zıtlıklardan hoşlanmaktadır. Örneğin siyah ve beyazın kontrast etkisi akrepler için oldukça etkileyicidir. Kirli yeşil, kan kırmızı, bordo, vişneçürüğü, lacivert gibi renkler de akrep burcunun tercih ettiği mobilyalar için düşünülebilecek renklerdir. Bunun yanında derin mor, çivit mavisi, kirli yeşil ve kestane rengi gibi renk tonlarında olan mobilyaların da akrep burcunda olan kişilerin ilgisini çektiği söylenebilir.

akrep-burcu-dekorasyon-tercihleri-2

Akrepler ağır metalden yapılmış duvar aksesuarlarından hoşlanmaktadır. Bunun yanında duvarlarının gözenekli, pütürlü ve gözenekli olması da hoşlarına gitmektedir. Aynı zamanda romantik olduklarından şamdanlar muhakkak evlerinde bulunmaktadır.

Akrep burcunun tercih ettiği mobilyalar değerlendirildiğinde insan yapımı olan sanat eserlerini, heykelleri, tabloları, antikaları, sehpaları, etnik pek çok eşyayı evlerinde bulundurmaktan hoşlanan akrepler ince bakırdan aynalardan da hoşlanmaktadır. Akrep burcu için evin en çok özenli olması gereken kısımlar yatak odaları ve banyolarıdır. Bu nedenle bu iki bölümün dekorasyonunda hassas davranmaktadırlar.