Ailenize uygun tarzda yaşam alanları oluşturmak istiyorsanız, aile bireylerinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Kullandığınız ortak yaşam alanlarında aile bireylerinizin ihtiyaçlarına göre yer vereceğiniz tasarımlarla daha etkili dekorasyonlar yapabilirsiniz. Yaşam alanlarınız da yer vereceğiniz tasarımlarda ailenizin tüm fertlerinin ihtiyaçlarını baz alan mobilyalar kullanmalısınız. Yapacağınız dekorasyonda ilk önce yerleşim planı belirlemelisiniz. Ve o doğrultuda ailenizin fertlerinin ihtiyaçlarını şekillendirmelisiniz. Bu noktaları dizayn ederken özellikle bu noktaları paylaşacak olan bireylerin ve çocukların fikirleri alınmalıdır. Onların isteklerine göre yapacağınız dekorasyonla yaşam alanlarınızı aile dostu havasına büründürebilirsiniz.

italyan-koltuk-takımı-tasarımları-2016

Her açıdan kolaylık ve rahatlık sağlayacak olan tasarımlar ile yaşam alanlarınızı daha efektif bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı içinde bulunan bireyler için daha etkili kılmak istiyorsanız, mutlaka onların zevklerini yansıtacak tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Aile dostu olan tasarımlarla yaşam alanlarınızı çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Mutlaka daha dayanıklı tasarımlara yer vermelisiniz.

Malzeme bakımından ya da kalite açısından çok daha etkili dekorasyonlar yaparak yaşam alanlarınızı daha sağlam bir boyut kazandırabilirsiniz. Uzun ömürlü bir dekorasyon modelini yaşam alanlarınıza getirmek istiyorsanız mutlaka sağlam yapıdaki tasarımları kullanmaya özen göstermelisiniz. Mutfak tasarımları bu noktada oluşturabileceğiniz en dayanıklı tasarımlardandır.

Mutfak tezgahı ya da mutfak dolaplarında ahşap tasarımlarını kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Mutfak tezgahının boyutu ve uzunluğu da mutfağınızı daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Dolap ve rafların işlevselliği ile yaşam alanlarınızı daha aktif bir yapıya kavuşturabilişiniz. Aynı şekilde banyo dekorunda da daha dayanıklı ve kullanışlı olan tasarımları kullanarak eşsiz güzellikte bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

beyaz-lake-mutfak-modelleri

Kırılmayan ve çabuk paslanmayan tasarımlar banyolarınızda fark yaratmanızı sağlayacaktır. Özellikle yaşam alanlarınızda açık mutfak dekorasyonlarının varlığı her yönüyle kendisini hissettirmektedir. Yemek odası ve yemek masasının bulunduğu açık mutfaklarda daha güzel sonuçlar alabilmeniz mümkündür. Böylece hem yerden tasarruf edeceksiniz hem de daha fonksiyonel bir ortama kavuşabileceksiniz.

Duvarlarda ilham veren alıntılarla yaşam alanlarınızı her yönüyle etkili kılabilirsiniz.

Hem işlevsel hem de estetik alıntılarla yaşam alanlarınızı daha değerli hale getirebilirsiniz. Duvarlarınızdan azami ölçüde faydalanmaya bakmalısınız. Özellikle duvarlarınızda kullanacağınız ahşap tasarımlar her açıdan sizlere avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle rafların kullanımını daha yaygın hale getirmelisiniz. Aynı zamanda buraf tasarımları ile yaşam alanlarınıza yeni bir soluk ekleyebilirsiniz.

Ayrıca duvarlarınızda kullanacağınız renklerle daha canlı ve renkli bir dekorasyon ortaya çıkartabilirsiniz. Bu nedenle silinebilir kolay temizlenebilir duvar boyaları her açıdan yaşam alanlarınızın görünümünü zenginleştirebilecektir. Özellikle oluşturacağınız konsepte uygun yapıda tercih edeceğiniz duvar boyaları ile yaşam alanlarınızı daha da güzel gösterebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızın zemininde yer vereceğiniz tasarımlarda özellikle halı modellerine önem vermelisiniz.

Halı modelleri her yönüyle daha etkili bir dekorun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Yapacağınız dekorasyonun daha çekici bir hal almasını istiyorsanız, mutlaka halı modellerinde daha renkli ve desenli olanları kullanmalısınız. Klasik tarzdaki halı modelleri özellikle dekorasyona kattıkları değerle harika bir ambiyansın oluşmasını sağlamaktadırlar. Kilim modelleri de gerek yapıları gerekse de farklı dokuları ile yaşam alanlarınızın büyüleyici bir atmosfere bürünmesine neden olacaktır.

uc-boyutlu-duvar-panelleri-3d-duvar-paneli-magaza-vitrin-dekorasyon_8142556-7110_1280x720

Perdeler de yaşam alanlarınızın dekorunu etkileyen eşsiz tasarımlardır.

Her yönüyle görselliği yansıtan bu tasarımlarla dekorlarınızı daha farklı kılabilirsiniz. Ailenizin fertleri için oluşturacağınız dekorasyonlarda ortak paylaşım alanı oluşturmakta kitaplıklardan faydalanabilirsiniz. Ahşap kitaplık modelleri her yönüyle size ve çocuklarınıza kolaylık sağlayacaktır.

Çocuklarınız için oyun alanı yaratarak yaşam alanlarınızı daha etkili kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuk alanı ile çocuklarınız daha keyifli ve eğlenceli zaman geçireceklerdir. Bu bakımdan evlerinizde eğlenceyi doyasıya yaşamaları için çocuklarınıza oyun alanı oluşturmalısınız.