2014 koltuk takımları oldukça renkli desenlere sahip. Bu desenler genelde çiçek desenlerinden oluşuyor. Böylece oturma odaları oldukça renkli görünümlere sahip olabiliyor. 2014 koltuk takımlarında ahşap kullanımı oldukça yoğun oluyor. Bu ahşap kullanımıyla ağır görünümler elde ediliyor ve zengin tasarımlar yaratılıyor. Gri ve beyaz renginin kombineleri de oldukça fazla kullanılıyor. Özellikle sade gri renginden oluşan koltuklar oldukça dikkat çekiyor. Bu koltuklara uyum sağlayan sehpalar ve abajurlar da koltuk takımlarına renk katıyor.

2014-koltuk-takımları-1

2014 koltuk takımları oldukça fazla kırlente sahip. Bu kırlentler genelde desenli koltuklarda kullanılıyor ve renkleri sade renklerden tercih ediliyor. Örneğin koltuk takımı beyaz üzerine pembe çiçek desenlerinden oluşuyorsa kırlentlerde de pembe rengi kullanılıyor. Böylece sade ve renkli görünümler birbirini tamamlıyor. Bu takımların yanında tekli puflar da en dikkat çekenlerden biri oluyor ve çok fonksiyonlu olarak kullanılabiliyor. Sadece gri tonlarında üretilen koltuk takımlarında ise kırlentler kırmızı ve sarı renklerinde ya da yeşil ve mavi renklerinde tercih ediliyor. Böylece gri ile hoş bir uyum yakalıyorlar.

2014 koltuk takımları döner koltuklarıyla da dikkat çekiyor. Tekli koltukların döner koltuk şeklinde üretilmesi oturma odalarına ayrı bir modernlik katıyor ve genelde bu şekilde üretilen takımlarda üçlü koltuk tek renkte olurken diğer ikili koltuklar ve üçlü koltukta olan kırlentler aynı rengin desenli şekliyle üretiliyorlar.

2014-koltuk-takımları-2

2014 koltuk takımları oldukça renkli görünümleri yanında oldukça da kullanışlı mobilyalar oluyor. Birçok koltuk takımı yatak olabiliyor ya da hafif eğimli kullanılan koltuklar sayesinde daha rahat bir koltuk takımı yaratılabiliyor. Örneğin tek satılan üçlü koltuklar odlukça fonksiyonlu olabiliyor. Arka kısmı tamamen yatabiliyor ya da koltuğun yan kısımlarının eğimi isteğe göre ayarlanabiliyor. Böylece oldukça kullanışlı oluyor ve herkes tarafından tercih ediliyor. Köşeli koltuklar da genişlik açısından en çok tercih edilen koltuk takımları arasında yer alıyor. Köşeli koltuk takımları da yine tekli döner koltuklarla tamamlanıyor.